A to jest zwycięzca

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Darmowe dodatki Edytuj książkę
83-211-0735-4
Bacha85

Postać Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (1822-1895) arcybiskupa warszawskiego w latach 1862-1863 założyciela Zgromadzenia SS. Franciszkanek Rodziny Maryi, nieugiętego pasterza- wygnańca, gorącego patrioty i szlachetnego człowieka- o którym Prymas Tysiąclecia powiedział: " Mówiono o nim, że przegrał- a o to jest Zwycięzca", od dawna fascynowała społeczeństwo polskie, a zwłaszcza historyków i twórców.
Sytuacja polityczna doby powstania styczniowego, w jakiej żył i działał Feliński, niezwykłe koleje losu i odważne, pełne miłości i odpowiedzialności przed Bogiem czyny, stały się źródłem popularności, jaką cieszył się dawniej i dziś, oraz źródłem kultu, jakim jest otoczony.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

as12 | 2019-10-07

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta. Z naukowego punktu widzenia - gniot. Wyłącznie dla fanatyków religijnych.