Krótki zarys historii matematyki do końca XIX wieku

Tłumaczenie: Paweł Szeptycki
Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Bacha85

Krótki zarys historii matematyki do końca XIX wieku Dirk J. Struika, znanego geometry holenderskiego przebywającego obecnie w Stanach Zjednoczonych, w umiejętny sposób naświetla rozwój głównych idei matematycznych od czasów prehistorycznych do końca XIX wieku. Czyni to w sposób przystępny, dzięki czemu książka jest zrozumiała dla szerokiego kręgu osób znających początki matematyki wyższej.. Autor szkicuje historię matematyki na tle ogólnego rozwoju kultury każdego okresu.

źródło opisu: PWN

źródło okładki: PWN