Schepping
83-919621-5-6
jagarkar

Na początku nie było nic. Trudno to sobie wyobrazić. Trzeba, by wszystko, co teraz jest, jeszcze nie powstało. Trzeba wyłączyć światło, samemu nie być i jeszcze zapomnieć o ciemności, bo na początku nie było nic, ciemności też nie. Jeśli chce się zobaczyć początek wszystkiego, trzeba zapomnieć bardzo wiele. Także mamę. I wiesz, co zrobił? Rękami zakreślił okrąg wokół mnie i nagle...

Na początku nie było nic. Trudno

I wiesz, co zrobił? Rękami zakreślił okrąg wokół mnie i nagle zrozumiałem, gdzie jestem. Na moim krzesełku, między słońcem a księżycem i gwiazdami, i najdalszą dalą za nimi. A kiedy jeszcze całemu niebu nadał imiona, podskoczyłem i wrzasnąłem: - Dobre - zanim zdążył podnieść kciuk, chwalipięta.

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2005

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/31/index.html