Ofiary

Tłumaczenie: Alicja Adamowicz
Victims
83-7054-045-7
mirabelka

Dlaczego nikt nie przyszedł Na oczach mieszkańców nowojorskiej dzielnicy Queens zamordowano młodą pielęgniarkę. Czy zabójcą jest osobnik zwany "Bestią z Queens"? Śledztwo prowadzi policjantka Miranda Torres i znany dziennikarz Mike Stein. To czwarta - po "Śledztwie", "Policjantach" i "Fałszywym świadku" - wydana w Polsce książka Dorothy Uhnak, nowojorskiej eks-policjantki, mistrzyni prozy...

Dlaczego nikt nie przyszedł
Czy zabójcą jest osobnik zwany "Bestią z Queens"?
Śledztwo prowadzi policjantka Miranda Torres i znany dziennikarz Mike Stein.
To czwarta - po "Śledztwie", "Policjantach" i "Fałszywym świadku" - wydana w Polsce książka Dorothy Uhnak, nowojorskiej eks-policjantki, mistrzyni prozy obyczajowo-sensacyjnej.

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

fotyk | 2017-08-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Do końca czekałem na tę głęboką myśl jaka ciągle się zapowiadała i na zapowiedziach się skończyło. Czytają państwo na własną odpowiedzialność...

mirabelka | 2012-05-19
Przeczytana: 20 maja 2012

Przede wszystkim nie jest to jedna z tych książek, które czyta się z zapartym tchem oczekując spektakularnych odkryć. W 'Ofiarach' widzimy ponadczasowe nicnierobienie świadków morderstw czy innego rodzaju przestępstw.Autorka pokazuje nam postaci, które najpierw oglądały filmiki erotyczne mające nieco ich pobudzić, później przyglądali się mordowanej kobiecie - z 3piętra miało to wyglądać, jak taniec zakochanych - później zaś zaciągnęli zasłony i... Poznajemy również młodego filmowca który sfilmował zajście i również nic nie zrobił, choć mógł, albo zareagować w chwili napaści na kobietę, albo choć wystukać numer policji.Pośród świadków panuje znieczulica - obecna również dziś pośród nas. Ponadto osoby, które mogły i lub widziały zajście, są znudzone wizytami policji, zmęczone itd...

Choć książki nie czyta się zbyt łatwo, warto po nią sięgnąć.

Ewa Wagner | 2016-12-26

Dlaczego nikt nie przyszedł
Czy zabójcą jest osobnik zwany "Bestią z Queens"?
Śledztwo prowadzi policjantka Miranda Torres i znany dziennikarz Mike Stein.

laryska12 | 2017-11-04
dziob07 | 2017-09-21