Działalność kulturalna. Opodatkowanie usług transgranicznych oraz międzynarodowego obrotu towarowego - PIT, CIT, VAT

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
kultura, podatki, podatek dochodowy, pit, cit, vat
biznes, finanse
A--

Dla instytucji kultury, stowarzyszeń, fundacji oraz przedsiębiorstw osób fizycznych lub prawnych, które prowadzą działalność kulturalną polegającą na tworzeniu, upowszechnianiu oraz ochronie kultury. Stan prawny na dzień 1 stycznia 2011 r. *** Praktyczny przewodnik dla instytucji kulturalnych, twórców, impresariów, agencji artystycznych, producentów, organizacji zbiorowego zarządzania...

Stan prawny na dzień 1 stycznia 2011 r.

***
Praktyczny przewodnik dla instytucji kulturalnych, twórców, impresariów, agencji artystycznych, producentów, organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, organów podatkowych. Publikacja koncentruje się na omówieniu zasad opodatkowania usług kulturalnych oraz innych usług wykorzystywanych w działalności kulturalnej świadczonych w obrocie międzynarodowym w szczególności: * przedstawiono zagadnienia dotyczące opodatkowania należności wypłacanych nierezydentom przez polskie instytucje kulturalne; * omówiono znaczenie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, Modelowej Konwencji OECD oraz Komentarza do Konwencji (w tym ? analiza zasad opodatkowania różnego rodzaju dochodów występujących w działalności kulturalnej na gruncie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz ustawodawstwa krajowego, metody unikania podwójnego opodatkowania); * scharakteryzowano rolę certyfikatu rezydencji oraz obowiązki instytucji kulturalnej, jako płatnika należności na rzecz podmiotów nie będących rezydentami; * omówiono opodatkowanie podatkiem VAT usług kulturalnych, usług niematerialnych oraz międzynarodowego obrotu towarowego (w tym ? analiza regulacji w zakresie miejsca świadczenia usług kulturalnych, miejsca świadczenia innych usług wykorzystywanych w działalności kulturalnej, importu usług, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, a także eksportu oraz importu towarów).

źródło opisu: ODDK, 2011

źródło okładki: ODDK, 2011