Teraz i na zawsze

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Trylogia Boonsboro (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The next always
romans, Nora Roberts, duchy, miłość
alex2586

Pierwsza część nowej znakomitej serii bestsellerowej autorki. Stary hotel w Boonsboro w stanie Maryland przetrwał czasy wojny i pokoju, krążyły nawet plotki, że jest nawiedzony. Teraz przechodzi generalny remont dzięki braciom Montgomery i ich ekscentrycznej matce. Życie towarzyskie Becketta, rodzinnego architekta, polega głównie na rozmowach o interesach przy pizzy i piwie. Jednak oprócz...

Pierwsza część nowej znakomitej serii bestsellerowej autorki.

Stary hotel w Boonsboro w stanie Maryland przetrwał czasy wojny i pokoju, krążyły nawet plotki, że jest nawiedzony. Teraz przechodzi generalny remont dzięki braciom Montgomery i ich ekscentrycznej matce. Życie towarzyskie Becketta, rodzinnego architekta, polega głównie na rozmowach o interesach przy pizzy i piwie. Jednak oprócz renowacji hotelu ma on na oku jeszcze jeden projekt, związany z dziewczyną, którą pragnie pocałować, odkąd skończył piętnaście lat.

Clare Brewster, po stracie męża i powrocie do rodzinnego miasteczka, ciężko pracuje jako matka trzech chłopców i właścicielka księgarni, zbyt zajęta, by romansować. Clare jest jednak wyraźnie zafascynowana przemianą starego hotelu, chciałaby się przyjrzeć z bliska... budynkowi i mężczyźnie, który za tą przemianą stoi. Uroczyste otwarcie zbliża się wielkimi krokami, a Beckett z radością posłuży Clare za przewodnika. To nie są ich pierwsze randki, jednak te skradzione chwile stają się początkiem czegoś nowego – i otwierają drzwi do fascynującej przygody, kryjącej się w tym, co nadejdzie potem...

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Teraz_i_na_zawsze-p-30795-.html

zaczytana | 2017-10-02
Przeczytana: 01 października 2017

Bardzo piękna książka pokazuje miłość od szczenięcych lat. Opowiada o rodzinie Montgomery a w szczególności o miłości Backetta do wdowy Clare i jej dzieciach. Jest pokazana co można zrobić dla miłości która zmienia dni.

like_speed | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Opowieść o pierwszym z trzech braci Montgomery. Historia miłosna okraszona tłem wojny secesyjnej i zjawisk nadprzyrodzonych.
Bardzo przyjemnie opowiedziane losy Becketta od lat zakochanego w jednej kobiecie, obecnie wdowie, matce trzech chłopców.
Rodzinna firma budowlana kupuje zrujnowany zajazd postanawiając przekształcić go w romantyczny hotel. Miejsce okazuje się od dawna ma mieszkańca, z którym Beckett nawiązuje nić porozumienia.

| 2016-01-25

Lubię historie tworzone przez Norę Roberts. Jednym z powodów są bohaterowie - już od pierwszej strony jesteśmy w stanie ich polubić (tak było tym razem!) i odnieść wrażenie, że bardzo dobrze ich znamy.

Opowieści pełne ciepła, klimatu i uroku. Książki niewymagające, ale spełniające wiele wymagań.

Polecam!

mondzia81 | 2016-01-14
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Na miłość nigdy nie jest za późno

Małgorzata Jasek | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Bardzo ciepła, wzruszająca opowieść o powrotach, rodzinie, przyjaciołach i wszystkich ważnych uczuciach. Maleńkie wątki spirytystyczny i kryminalny. ( 35 / 52 )

Katarzyna Busłowska | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Ostatnio Nora Roberts odrobinę mnie rozczarowała, ale wybaczam jej, bo każdemu może się zdarzyć spadek formy.

"Teraz i na zawsze" to cudowna powieść obyczajowa. Jest to historia o zwyczajnych ludziach ceniących ciężką pracę, rodzinę i przyjaciół. Powieść bardzo mnie wciągnęła i przez niemal 400 stron uśmiechałam się do bohaterów. Natomiast szczęśliwe zakończenie sprawiło, że nawet uroniłam łezkę. Uwielbiam takie historie!

Bardzo sympatyczny był wątek braci Montgomerych. Rzadko zdarza się taka więź. Łączy ich nie tylko krew ale też głęboka przyjaźń. Ich młodszymi odpowiednikami zdają się być synowie Clare. Jak to się dzieje, że niektórym udaje się tak wychować dzieci, a innym, mimo szczerych chęci, nie?

Autorka wprowadziła wątek paranormalny w postaci ducha zamieszkującego remontowany hotel. Lizzy wydaje się być przyjazna. Zdaje się, że bardzo sprzyja zakochanym. W pierwszej części niewiele się o niej dowiadujemy, ale pewnie będzie bardziej aktyna, gdy hotel wreszcie zostanie...

Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 03 marca 2015

Tym razem historia mężczyzn.. Naprawdę dobrze się czyta..

emerytka19 | 2015-02-18

Wszystkie trzy tomy cudowne!!! Z przyjemnością za jakiś czas znów je przeczytam.

Tekla | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Ładna...
Bez fajerwerków i wybuchów, ale całkiem przyjemnie umiliła mi świąteczny wieczór.
Beckett i Clare - ładna para, taka ludzka. Dzieci dodały tylko tej historii smaczku. Która dziewczyna nie rozczuliła się nad trójką słodkich urwisów? Ja pomyślałam, że fajnie byłoby mieć własną wersję, ale wiem, że nie zawsze jest tak różowo. :-)
Generalnie polecam, miła lektura. Idealna gdy szuka się czegoś lekkiego, bez skomplikowanej fabuły.

CherryBlossomGirl | 2014-12-21
Przeczytana: 23 września 2014

Ciepła i przyjemna historia. Trochę magii, mnóstwo miłości, przystojny mężczyzna i szczęśliwe zakończenie. Nic dodać nic ująć.