Zgłosuj na książki roku 2017

Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bobo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
9 (7 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
978-83-60402-33-7
jagarkar

Pragniemy zaprezentować, należącą już do klasyki, serię o przygodach Bobo, napisaną i zilustrowaną przez Markusa Osterwaldera. Bobo to koszatka, miły gryzoń – trochę podobny do wiewiórki, a trochę do chomika. Oto pierwsza część serii, w której na ponad 200 obrazkach maluchy mogą podglądać wydarzenia z codziennego życia Bobo i jego rodziny. Książka składa się z siedmiu historyjek. Każda z...

Książka składa się z siedmiu historyjek. Każda z nich przedstawia konkretne wydarzenie z życia Bobo, na przykład przygody Bobo w zoo, pobyt Bobo na placu zabaw, kąpiel Bobo w nadmuchiwanym basenie. Historyjki kończą się w podobny sposób – zmęczony dniem Bobo zasypia, z wyjątkiem ostatniego rozdziału, w którym to jego rodzice zasypiają wcześniej. Książka pełna jest niebiesko-pomarańczowych ilustracji, pod którymi widnieją proste, krótkie zdania, zrozumiałe dla małych dzieci. Historyjki z Bobo w roli głównej doskonale sprawdzają się przed snem, w podróży. Mogą być również doskonałą pomocą w ćwiczeniu z maluchem mowy i rozwijaniu jego słownictwa.
Wasze dzieci z pewnością polubią Bobo!

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2010

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/66/index.html

jodynka | 2017-10-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Książka czytana dziesiątki, jeśli nie setki razy między pierwszym a drugim rokiem życia Lili. Proste historie z codziennego życia opowiedziane przede wszystkim za pomocą ilustracji, z niewielką ilością tekstu. Obrazki wydawały nam się na początku za proste i za mało kolorowe, ale dla malutkiego dziecka okazały się idealne.
Jedyny minus to tłumaczenie, momentami bywa niezgrabne.

gaczewska | 2017-02-15

W krajach niemieckojęzycznych to klasyka. Dla mojego synka była to pierwsza "wielka" książka w życiu. Arcydzieło, mistrzostwo - połączenie krótkich zdań z prostymi historiami obrazkowymi, to jest właśnie to czego oczekuje się dla dziecka w przedziale 0-2 lata. A dla wszystkich rodziców, którzy to mają...zwróciliście uwagę, jak autor złośliwie rysuje umęczone twarze koszatnikowych rodziców? Takie mrugnięcie okiem z jego strony (podobno pisał to dla swojej małej córeczki), że jest razem z nami i że trzyma kciuki. Bo to bardzo ważne, aby książka dla dziecka, którą przeczyta się kilkaset razy (a żebyście wiedzieli!) była ciekawa także dla nas.

katecz | 2015-05-11

REWELACJA !!! Pierwsza poważna ksiązka dla dziecka (od 2+)

annan | 2015-01-07
Przeczytana: 2014 rok

Przez bardzo długi czas jedna z ulubionych książek (zaraz po "Bobo poznaje świat") mojego synka, przeczytana i obejrzana przez nas dziesiątki razy. Pierwsza część z cyklu książek o Bobo. Do tej pory po polsku ukazały się niestety tylko dwie części.

Siedem krótkich opowiadań o małej koszatce (wyglądającej jak miś z długim ogonkiem) Bobo, między innymi jak Bobo idzie na zakupy, do zoo, ma urodziny albo jest chory. Każde opowiadanie to około 20-30 obrazków, a pod każdym obrazkiem krótki podpis, zwykle jedno albo dwa zdania. Rysunki proste, ale jednocześnie przyjemne do oglądania. Ilość tekstu w sam raz dla małego dziecka. Jest też trochę humoru dla rodziców, zwróćcie uwagę na przykład na miny taty Bobo, jak synek co chwilę przerywa mu czytanie gazety.

Po (wielokrotnym) przeczytaniu tej książki syn przy każdym odkurzaniu mieszkania chciał jeździć na odkurzaczu tak samo jak Bobo.

J_85 | 2015-10-17
Przeczytana: 21 października 2013