Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci

Okładka książki Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci Markus Osterwalder
Okładka książki Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci
Markus Osterwalder Wydawnictwo: Hokus-Pokus literatura dziecięca
literatura dziecięca
Hokus-Pokus
2010-10-18
2010-10-18
978-83-60402-33-7
bobo dla najmłodszych 0-3 dla dzieci ilustrowane

Ulubiona książeczka moich dzieci :)

Ulubiona książeczka moich dzieci :)

Książka czytana dziesiątki, jeśli nie setki razy między pierwszym a drugim rokiem życia Lili. Proste historie z codziennego życia opowiedziane przede wszystkim za pomocą ilustracji, z niewielką ilością tekstu. Obrazki wydawały nam się na początku za proste i za mało kolorowe, ale dla malutkiego dziecka okazały się idealne.
Jedyny minus to tłumaczenie, momentami bywa niezgrabne.

Jedyny minus to tłumaczenie, momentami bywa niezgrabne.

W krajach niemieckojęzycznych to klasyka. Dla mojego synka była to pierwsza "wielka" książka w życiu. Arcydzieło, mistrzostwo - połączenie krótkich zdań z prostymi historiami obrazkowymi, to jest właśnie to czego oczekuje się dla dziecka w przedziale 0-2 lata. A dla wszystkich rodziców, którzy to mają...zwróciliście uwagę, jak autor złośliwie rysuje umęczone twarze koszatnikowych rodziców? Takie mrugnięcie okiem z jego strony (podobno pisał to dla swojej małej córeczki),że jest razem z nami i że trzyma kciuki. Bo to bardzo ważne, aby książka dla dziecka, którą przeczyta się kilkaset razy (a żebyście wiedzieli!) była ciekawa także dla nas.

REWELACJA !!! Pierwsza poważna ksiązka dla dziecka (od 2+)

REWELACJA !!! Pierwsza poważna ksiązka dla dziecka (od 2+)

Przez bardzo długi czas jedna z ulubionych książek (zaraz po "Bobo poznaje świat") mojego synka, przeczytana i obejrzana przez nas dziesiątki razy. Pierwsza część z cyklu książek o Bobo. Do tej pory po polsku ukazały się niestety tylko dwie części.

Siedem krótkich opowiadań o małej koszatce (wyglądającej jak miś z długim ogonkiem) Bobo, między innymi jak Bobo idzie na zakupy, do zoo, ma urodziny albo jest chory. Każde opowiadanie to około 20-30 obrazków, a pod każdym obrazkiem krótki podpis, zwykle jedno albo dwa zdania. Rysunki proste, ale jednocześnie przyjemne do oglądania. Ilość tekstu w sam raz dla małego dziecka. Jest też trochę humoru dla rodziców, zwróćcie uwagę na przykład na miny taty Bobo, jak synek co chwilę przerywa mu czytanie gazety.

Po (wielokrotnym) przeczytaniu tej książki syn przy każdym odkurzaniu mieszkania chciał jeździć na odkurzaczu tak samo jak Bobo.

Pierwsza książka moich dzieci. Milion razy czytana, przeglądana. Wspaniała lektura dla najmłodszych.

• Dziecięce
  • Przedszkole