Zupy i sosy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7648-218-7
zupy, sosy, kremy, przepisy kulinarne, dipy
anevita

Zupy zajmowały i nadal zajmują bardzo ważne miejsce w polskiej kuchni domowej. Większość z nas wręcz nie wyobraża sobie obiadu bez zupy, zwłaszcza w porze jesiennych i zimowych chłodów. Proponujemy zupy, które są zgodnie z tendencjami nowoczesnej kuchni i zaleceniami dietetyków - znacznie lżejsze niż te z przedwojennych książek kucharskich i notesów naszych babć, a równie smakowite. Nie zrezygnowaliśmy oczywiście z bardzo u nas lubianych zup gęstych, sycących, pożywnych, które zwykle podaje się jako jedyne danie obiadowe. Oprócz wielu popularnych polskich zup znajdziecie tu Państwo zupy z różnych regionów świata i sosy, które stanowią niezastąpiony dodatek do wielu potraw, podnosząc ich wartości smakowe i odżywcze. W sumie ponad 160 przepisów na zupy i sosy, które urozmaicą nasz jadłospis. Pracując nad tą książką, staraliśmy się tak dobrać przepisy, aby zadowolić osoby o bardzo różnych potrzebach, gustach i możliwościach.

źródło opisu: http://www.proszynskimedia.pl

źródło okładki: http://www.proszynskimedia.pl

anevita | 2012-05-13
Przeczytana: 13 maja 2012

Książka ma wiele ciekawych przepisów, których dotąd nie znałam,np. zupa piwna,lub zupa z migdałów.Pomimo że nie jestem zaawansowana w gotowaniu, to przygotowałam już parę proponowanych potraw,są dobrze wyjaśnione.Na każdej stronie jest jeden przepis z ilustracjami,jak na takie ciekawe potrawy i 175 stron,cena jest naprawdę korzystna ,polecam:)

HomemadeDynamite | 2016-09-11
Na półkach: Książki kucharskie