Okładka książki W oczekiwaniu na dziecko

W oczekiwaniu na dziecko

Autor:
What To Expect When You're Expecting
wydawnictwo
Rebis
typ
papier
7,36 (121 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Nowe poszerzone, uzupełnione i uaktualnione wydanie. Najlepiej sprzedająca się książka w Ameryce, jeden z największych bestsellerów w Polsce. Wyczerpujące źródło informacji na temat: wyboru lekarza, wywiadu ginekologicznego, diagnostyki prenatalnej, przebiegu porodu, ciąży wysokiego ryzyka, ponownej ciąży, ciąży bliźniaczej, cesarskiego cięcia, diety ciążowej, karmienia piersią, współżycia płciowego w czasie ciąży.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
korcia | 2014-04-22
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Niedawno dzieliłam się z Wami moją opinią na temat książki "Ciąża. Przewodnik po dziewięciu najważniejszych miesiącach w życiu kobiety". Wtedy wielokrotnie w waszych komentarzach pojawiły się pochwały na temat pozycji "W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców". Postanowiłam więc sprawdzić, czy faktycznie jest to ciekawy tytuł.

Książka ma za zadanie przygotować kobietę do ciąży, przeprowadzić przez te dziewięć miesięcy jej życia oraz uświadomić jakie zmiany przyniosą narodziny dziecka. Przeczytamy tu o pierwszych objawach ciąży, wyborze odpowiedniego lekarza prowadzącego, diecie ciążowej. Autorki odpowiadają na mnóstwo pytań czytelników, rozwiewają wiele ich wątpliwości, cały czas podkreślają i nie można im odmówić słuszności, że ciąża i poród jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne. Dzisiaj nawet bardzo malutkie dzieciaczki, urodzone dużo przed czasem, mają spore szanse na przeżycie. Oczywiście w książce znajdziecie opis tego, co dzieje się z matką i dzieckiem...

Agnieszka | 2010-05-30
Przeczytana: 30 maja 2010

Bardzo dobrze napisany fachowy poradnik dla przyszłych rodziców. Miesiąc po miesiącu w bardzo przejrzysty sposób przedstawia, co się dzieje z ciałem kobiety, jak rozwija się dziecko, na co trzeba zwrócić uwagę, a czego absolutnie nie należy się bać. Odpowiada na bardzo wiele pytań, które stawiają sobie ciężarne, także tych z zakresu trudnych. Końcówka książki mówi o porodzie i okresie połogu. Jest też rozdział skierowany dla przyszłych ojców.
Szczerze polecam! Moim zdaniem jest to najbardziej rzetelny poradnik dla ciężarnych na polskim rynku.

Magda | 2014-09-09

Czytalam te ksiazke bedac w ciazy i po pewnym czasie mnie znuzyla. Uklad pytania-odpowiedzi, typowo amerykanskie podejscie do tematu i roznice miedzy polska a zachodnia sluzba zdrowia, jednak przeszkadzaja w odbiorze tej ksiazki. Oczywiscie, jest wiele przydatnych wskazowek, na co zwracac uwage, co jesc, jakie badania wykonywac, aczkolwiek brakowalo mi np. wiekszego rozwiniecia czesci o rozwoju dziecka w ciagu tych dziewieciu miesiecy, co chyba najbardziej interesuje kobiety w ciazy.

Renata | 2012-02-21
Przeczytana: 2008 rok

Książkę kupiłam będąc w ciąży i okazała się bardzo przydatna. Przebyła ze mną już dwie podróże trwające 9 miesięcy! Jest to idealny przewodnik dla każdej przyszłej mamy. Dokładnie opisuje przebieg ciąży, wszelkie możliwe dolegliwości i rozwój dzidziusia. Serdecznie polecam :)

wredo | 2012-12-20
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Dobry poradnik, który zawiera dużo ciekawych informacji dla przyszłych mam:) To jest druga tego typu książka po "Ciężarówką przez dziewięć miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach" , który czytałam w tamtym okresie, w związku z czym nie mam wielkiego porównania. Większość cennych informacji czerpałam z tej książki ponieważ "Ciężarówka..." według mnie na wyrost nazywana jest poradnikiem:) Z czystym sumieniem mogę polecić zarówno do przeczytania jak i do zakupu:)

fiszunia | 2010-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2010

Świetny poradnik dla przyszłych rodziców. Rozwiewa wiele wątpliwości, porusza nawet, wydawać by się mogło, prozaiczne tematy. Stanowi domową furtkę bezpieczeństwa, kiedy coś Cię niepokoi, ciekawi, zastanawia.
Polecam!

Justi | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2012
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Jest to pewien rodzaj encyklopedii ciążowej w formie pytań i odpowiedzi. Prawie każdy możliwy temat poruszony i dość fachowo opisany (w tym wszelkie możliwe choroby i powikłania, co może nieco przytłaczać). Niestety książka przeznaczona na rynek amerykański, więc część informacji trzeba przefiltrować przez polskie warunki - w szczególności lekarską opiekę okołociążową i niektóre przestarzałe już metody postępowania.

Anna | 2011-11-29

Super książka dla kobiet w ciąży, przydała mi się wielokrotnie w czasie moich 3 ciąż :)

Dorcia | 2010-04-17
Przeczytana: 2005 rok

Ciekawa, dużo informacji dla przyszłych rodziców.

Milena | 2012-10-24
Przeczytana: 2008 rok

To była moja encyklopedia przez 9 miesięcy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica