W oczekiwaniu na dziecko

Wydawnictwo: Rebis
7,33 (128 ocen i 23 opinie)
What To Expect When You're Expecting

Nowe poszerzone, uzupełnione i uaktualnione wydanie. Najlepiej sprzedająca się książka w Ameryce, jeden z największych bestsellerów w Polsce. Wyczerpujące źródło informacji na temat: wyboru lekarza, wywiadu ginekologicznego, diagnostyki prenatalnej, przebiegu porodu, ciąży wysokiego ryzyka, ponownej ciąży, ciąży bliźniaczej, cesarskiego cięcia, diety ciążowej, karmienia piersią, współżycia płciowego w czasie ciąży.

Sklep

• Francuska opowieść
  • Słowa pamięci
  • Ucząc psa czytać
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

5,67 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
korcia | 2014-04-22
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Niedawno dzieliłam się z Wami moją opinią na temat książki "Ciąża. Przewodnik po dziewięciu najważniejszych miesiącach w życiu kobiety". Wtedy wielokrotnie w waszych komentarzach pojawiły się pochwały na temat pozycji "W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców". Postanowiłam więc sprawdzić, czy faktycznie jest to ciekawy tytuł.

Książka ma za zadanie przygotować kobietę do ciąży, przeprowadzić przez te dziewięć miesięcy jej życia oraz uświadomić jakie zmiany przyniosą narodziny dziecka. Przeczytamy tu o pierwszych objawach ciąży, wyborze odpowiedniego lekarza prowadzącego, diecie ciążowej. Autorki odpowiadają na mnóstwo pytań czytelników, rozwiewają wiele ich wątpliwości, cały czas podkreślają i nie można im odmówić słuszności, że ciąża i poród jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne. Dzisiaj nawet bardzo malutkie dzieciaczki, urodzone dużo przed czasem, mają spore szanse na przeżycie. Oczywiście w książce znajdziecie opis tego, co dzieje się z matką i dzieckiem...

Agnieszka | 2010-05-30
Przeczytana: 30 maja 2010

Bardzo dobrze napisany fachowy poradnik dla przyszłych rodziców. Miesiąc po miesiącu w bardzo przejrzysty sposób przedstawia, co się dzieje z ciałem kobiety, jak rozwija się dziecko, na co trzeba zwrócić uwagę, a czego absolutnie nie należy się bać. Odpowiada na bardzo wiele pytań, które stawiają sobie ciężarne, także tych z zakresu trudnych. Końcówka książki mówi o porodzie i okresie połogu. Jest też rozdział skierowany dla przyszłych ojców.
Szczerze polecam! Moim zdaniem jest to najbardziej rzetelny poradnik dla ciężarnych na polskim rynku.

Renata | 2012-02-21
Przeczytana: 2008 rok

Książkę kupiłam będąc w ciąży i okazała się bardzo przydatna. Przebyła ze mną już dwie podróże trwające 9 miesięcy! Jest to idealny przewodnik dla każdej przyszłej mamy. Dokładnie opisuje przebieg ciąży, wszelkie możliwe dolegliwości i rozwój dzidziusia. Serdecznie polecam :)

Benzyna | 2015-06-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Książki co prawda od dechy do dechy nie przeczytałam, ale kilka słów mogę o niej powiedzieć.
Poradnik jest wyczerpujący i dający odpowiedź na wiele wątpliwości nękających przyszłe mamy. Mało jest w nim samych biologicznych aspektów rozwoju płodu, ale uważam, że akurat takie informacje można i znaleźć w podręcznikach do biologii (no, może cwaniaczę, bo w liceum miałam biologię rozszerzoną i sporo z niej pamiętam, ale naprawdę się da). Książka skupia się na przyszłej matce - co się zmienia w jej ciele, czym powinna się niepokoić, a czym nie itd. Jak wspomniałam na początku - daje odpowiedź na większość pytań, które stawia każda przyszła rodzicielka. Trzeba jedynie wziąć poprawkę "na Amerykę" i wszystko będzie okej (mam na myśli to, że książka opiera się na realiach amerykańskich właśnie, które często nijak się mają do naszej Europy, a tym bardziej Polski).
Ogólnie, w świetle współcześnie wydawanych "poradników", których większość stron pokrywają nic nie wyjaśniające ni przydatne...

Magda | 2014-09-09

Czytalam te ksiazke bedac w ciazy i po pewnym czasie mnie znuzyla. Uklad pytania-odpowiedzi, typowo amerykanskie podejscie do tematu i roznice miedzy polska a zachodnia sluzba zdrowia, jednak przeszkadzaja w odbiorze tej ksiazki. Oczywiscie, jest wiele przydatnych wskazowek, na co zwracac uwage, co jesc, jakie badania wykonywac, aczkolwiek brakowalo mi np. wiekszego rozwiniecia czesci o rozwoju dziecka w ciagu tych dziewieciu miesiecy, co chyba najbardziej interesuje kobiety w ciazy.

wredo | 2012-12-20
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Dobry poradnik, który zawiera dużo ciekawych informacji dla przyszłych mam:) To jest druga tego typu książka po "Ciężarówką przez dziewięć miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach" , który czytałam w tamtym okresie, w związku z czym nie mam wielkiego porównania. Większość cennych informacji czerpałam z tej książki ponieważ "Ciężarówka..." według mnie na wyrost nazywana jest poradnikiem:) Z czystym sumieniem mogę polecić zarówno do przeczytania jak i do zakupu:)

fiszunia | 2010-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2010

Świetny poradnik dla przyszłych rodziców. Rozwiewa wiele wątpliwości, porusza nawet, wydawać by się mogło, prozaiczne tematy. Stanowi domową furtkę bezpieczeństwa, kiedy coś Cię niepokoi, ciekawi, zastanawia.
Polecam!

Justi | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2012
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Jest to pewien rodzaj encyklopedii ciążowej w formie pytań i odpowiedzi. Prawie każdy możliwy temat poruszony i dość fachowo opisany (w tym wszelkie możliwe choroby i powikłania, co może nieco przytłaczać). Niestety książka przeznaczona na rynek amerykański, więc część informacji trzeba przefiltrować przez polskie warunki - w szczególności lekarską opiekę okołociążową i niektóre przestarzałe już metody postępowania.

Anna | 2011-11-29

Super książka dla kobiet w ciąży, przydała mi się wielokrotnie w czasie moich 3 ciąż :)

Dorcia | 2010-04-17
Przeczytana: 2005 rok

Ciekawa, dużo informacji dla przyszłych rodziców.