W oczekiwaniu na dziecko

wydawnictwo
Rebis
typ
papier
7,34 (123 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Nowe poszerzone, uzupełnione i uaktualnione wydanie. Najlepiej sprzedająca się książka w Ameryce, jeden z największych bestsellerów w Polsce. Wyczerpujące źródło informacji na temat: wyboru lekarza, wywiadu ginekologicznego, diagnostyki prenatalnej, przebiegu porodu, ciąży wysokiego ryzyka, ponownej ciąży, ciąży bliźniaczej, cesarskiego cięcia, diety ciążowej, karmienia piersią, współżycia płciowego w czasie ciąży.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
korcia | 2014-04-22
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Niedawno dzieliłam się z Wami moją opinią na temat książki "Ciąża. Przewodnik po dziewięciu najważniejszych miesiącach w życiu kobiety". Wtedy wielokrotnie w waszych komentarzach pojawiły się pochwały na temat pozycji "W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców". Postanowiłam więc sprawdzić, czy faktycznie jest to ciekawy tytuł.

Książka ma za zadanie przygotować kobietę do ciąży, przeprowadzić przez te dziewięć miesięcy jej życia oraz uświadomić jakie zmiany przyniosą narodziny dziecka. Przeczytamy tu o pierwszych objawach ciąży, wyborze odpowiedniego lekarza prowadzącego, diecie ciążowej. Autorki odpowiadają na mnóstwo pytań czytelników, rozwiewają wiele ich wątpliwości, cały czas podkreślają i nie można im odmówić słuszności, że ciąża i poród jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne. Dzisiaj nawet bardzo malutkie dzieciaczki, urodzone dużo przed czasem, mają spore szanse na przeżycie. Oczywiście w książce znajdziecie opis tego, co dzieje się z matką i dzieckiem...

Agnieszka | 2010-05-30
Przeczytana: 30 maja 2010

Bardzo dobrze napisany fachowy poradnik dla przyszłych rodziców. Miesiąc po miesiącu w bardzo przejrzysty sposób przedstawia, co się dzieje z ciałem kobiety, jak rozwija się dziecko, na co trzeba zwrócić uwagę, a czego absolutnie nie należy się bać. Odpowiada na bardzo wiele pytań, które stawiają sobie ciężarne, także tych z zakresu trudnych. Końcówka książki mówi o porodzie i okresie połogu. Jest też rozdział skierowany dla przyszłych ojców.
Szczerze polecam! Moim zdaniem jest to najbardziej rzetelny poradnik dla ciężarnych na polskim rynku.

Magda | 2014-09-09

Czytalam te ksiazke bedac w ciazy i po pewnym czasie mnie znuzyla. Uklad pytania-odpowiedzi, typowo amerykanskie podejscie do tematu i roznice miedzy polska a zachodnia sluzba zdrowia, jednak przeszkadzaja w odbiorze tej ksiazki. Oczywiscie, jest wiele przydatnych wskazowek, na co zwracac uwage, co jesc, jakie badania wykonywac, aczkolwiek brakowalo mi np. wiekszego rozwiniecia czesci o rozwoju dziecka w ciagu tych dziewieciu miesiecy, co chyba najbardziej interesuje kobiety w ciazy.

Renata | 2012-02-21
Przeczytana: 2008 rok

Książkę kupiłam będąc w ciąży i okazała się bardzo przydatna. Przebyła ze mną już dwie podróże trwające 9 miesięcy! Jest to idealny przewodnik dla każdej przyszłej mamy. Dokładnie opisuje przebieg ciąży, wszelkie możliwe dolegliwości i rozwój dzidziusia. Serdecznie polecam :)

wredo | 2012-12-20
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Dobry poradnik, który zawiera dużo ciekawych informacji dla przyszłych mam:) To jest druga tego typu książka po "Ciężarówką przez dziewięć miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach" , który czytałam w tamtym okresie, w związku z czym nie mam wielkiego porównania. Większość cennych informacji czerpałam z tej książki ponieważ "Ciężarówka..." według mnie na wyrost nazywana jest poradnikiem:) Z czystym sumieniem mogę polecić zarówno do przeczytania jak i do zakupu:)

fiszunia | 2010-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2010

Świetny poradnik dla przyszłych rodziców. Rozwiewa wiele wątpliwości, porusza nawet, wydawać by się mogło, prozaiczne tematy. Stanowi domową furtkę bezpieczeństwa, kiedy coś Cię niepokoi, ciekawi, zastanawia.
Polecam!

Justi | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2012
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Jest to pewien rodzaj encyklopedii ciążowej w formie pytań i odpowiedzi. Prawie każdy możliwy temat poruszony i dość fachowo opisany (w tym wszelkie możliwe choroby i powikłania, co może nieco przytłaczać). Niestety książka przeznaczona na rynek amerykański, więc część informacji trzeba przefiltrować przez polskie warunki - w szczególności lekarską opiekę okołociążową i niektóre przestarzałe już metody postępowania.

Anna | 2011-11-29

Super książka dla kobiet w ciąży, przydała mi się wielokrotnie w czasie moich 3 ciąż :)

Dorcia | 2010-04-17
Przeczytana: 2005 rok

Ciekawa, dużo informacji dla przyszłych rodziców.

Milena | 2012-10-24
Przeczytana: 2008 rok

To była moja encyklopedia przez 9 miesięcy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica