What To Expect When You're Expecting

Inne wydania

Nowe poszerzone, uzupełnione i uaktualnione wydanie. Najlepiej sprzedająca się książka w Ameryce, jeden z największych bestsellerów w Polsce. Wyczerpujące źródło informacji na temat: wyboru lekarza, wywiadu ginekologicznego, diagnostyki prenatalnej, przebiegu porodu, ciąży wysokiego ryzyka, ponownej ciąży, ciąży bliźniaczej, cesarskiego cięcia, diety ciążowej, karmienia piersią, współżycia płciowego w czasie ciąży.

• Dziewczyna z Bostonu
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Czarne liście
  • Stalker
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Aż po grób

7,36 (14 ocen i opinii)
Stalker
Lars Kepler

9 (2 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,06 (437 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (529 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
korcia | 2014-04-22
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Niedawno dzieliłam się z Wami moją opinią na temat książki "Ciąża. Przewodnik po dziewięciu najważniejszych miesiącach w życiu kobiety". Wtedy wielokrotnie w waszych komentarzach pojawiły się pochwały na temat pozycji "W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców". Postanowiłam więc sprawdzić, czy faktycznie jest to ciekawy tytuł.

Książka ma za zadanie przygotować kobietę do ciąży, przeprowadzić przez te dziewięć miesięcy jej życia oraz uświadomić jakie zmiany przyniosą narodziny dziecka. Przeczytamy tu o pierwszych objawach ciąży, wyborze odpowiedniego lekarza prowadzącego, diecie ciążowej. Autorki odpowiadają na mnóstwo pytań czytelników, rozwiewają wiele ich wątpliwości, cały czas podkreślają i nie można im odmówić słuszności, że ciąża i poród jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne. Dzisiaj nawet bardzo malutkie dzieciaczki, urodzone dużo przed czasem, mają spore szanse na przeżycie. Oczywiście w książce znajdziecie opis tego, co dzieje się z matką i dzieckiem...

Bardzo pomocna książka szczególnie dla kobiet oczkujących swojego pierwszego dziecka.
Szczegółowo opisana, krok po kroku wprowadza nas w świat ciąży, porodu i pierwszych miesięcy życia maleństwa.
Informacje w niej zawarte są napisane przez lekarzy a także przez lekarzy tłumaczona.
Oprócz wspaniałej pani Eisenberg współautorkami są również Heidi E. Murkoff oraz Sandee E. Hathway.
Autorki powoli wprowadzają nas w świat ciąży, hormonów, zmian jakie zachodzą w ciele ciężarnej. Po kolei opisują trymestry i typowe dla nich momenty.
Wspierają radą i dobrym słowem.
Obrazowo opisane są również fazy porodu i dokładnie wytłumaczone jak rozpoznać, że się on rozpoczął a nie mamy do czynienia z fałszywym alarmem.
Książka pozwala przynajmniej częściowo mentalnie przygotować się do tego czym jest największy wysiłek fizyczny dla kobiety i jak to tak na prawdę wygląda w rzeczywistości.
Znajdują się tu także najczęstsze pytania do lekarzy położników po porodzie odnośnie karmienia, zmian jakie zaszły...

Fitnesska | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Nie zamierzałam sięgać po tego typu książki, ale tą otrzymałam w prezencie i z tego powodu zdecydowałam się na jej lekturę.
Jest to dobre kompendium wiedzy dla przyszłych rodziców. Szerokie spektrum tematów jakie zawiera książka sprawia, że można w niej znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań poczynając od okresu poprzedzającego poród aż do połogu.
Możemy tu znaleźć wiele informacji o samopoczuciu przyszłej mamy- zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, odżywianiu się w ciąży, aktywności fizycznej, chorobach, porodzie- siłami natury i cięciu cesarskim, zalecanych badaniami, współżyciu, szkole rodzenia, możliwości prowadzenia porodu, wskazówki dla przyszłych ojców, informacje o ciąży mnogiej i porady jak sobie poradzić ze stratą ciąży.

Polecam jeżeli ktoś chce poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, szczególnie dla osób spodziewających się pierwszego dziecka.

adorable | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Ciąża to czas, w którym pojawia się mnóstwo pytań - nie zawsze strony internetowe czy znajomi potrafią udzielić rzetelnej odpowiedzi na problemy, jakie trapią niejedną ciężarną. Konkretnej i odpowiedniej wiedzy warto szukać w profesjonalnych poradnikach, stanowiących wyczerpujące źródło informacji.

"W oczekiwaniu na dziecko" to książka, o której było, jest i pewnie będzie bardzo głośno w gronie przyszłych lub aktualnych mam. Wydaje mi się, że jest to jedna z najlepszych pozycji na rynku, o czym może również świadczyć fakt nieustannego poszerzania, uzupełniania i uaktualniania kolejnych wydań. Jest to kompendium wiedzy, które powinno uspokoić niejedną ciężarną, a także świeżo upieczoną mamę. W tym pokaźnym tomie kobieta znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie siedzą w jej głowie - także te, które wstydzi się zadać bliskim i bardziej doświadczonym, a nawet samemu lekarzowi. "W oczekiwaniu...

Lenka | 2016-06-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2016

To chyba najdłuższy poradnik, jaki w życiu przeczytałam. Bardzo polecam kobietom w ciąży, naprawdę warto. Ja co prawda nie mam go na swoje potrzeby, bo wypożyczyłam książkę z biblioteki. Udało mnie się ją nawet dwa razy przedłużyć, ale już jutro muszę ją oddać. Ale kolejny poradnik „Pierwszy rok z życia dziecka” już zamierzam sobie kupić, bo pewnie będzie mi przydatny. Dzięki temu poradnikowi dużo spraw stało się dla mnie jasnych i nawet skserowałam sobie kilkanaście stron, które przydadzą mi się jeszcze w najbliższych dniach czy tygodniach, żeby móc w jakimś stopniu przygotować się do tego, co czeka mnie pod koniec wakacji. Nie będę tej książki zaliczać do wydarzenia o nazwie „Przeczytam 52 książki w 2016 roku”, gdyż to nie jest taka typowa książka, tylko taka, która miała mi pomóc przetrwać kolejne miesiące ciąży i zrozumieć, co się dzieje z moim ciałem i z Dzidzią w brzuszku.

Hanna | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Gorąco polecam tą książkę wszystkim oczekującym rodzicom. Jest to kompendium całej niezbędnej wiedzy, z uwzględnienie chyba większości możliwych scenariuszy. Umiejętnie łączy podejście "naturalne" z "medycznym", starając się znaleźć balans między nimi. Jeśli mamy preferencje w którymś z tych kierunków, być może trzeba będzie uzupełnić lekturę jakimiś bardziej "zdeklarowanymi" pozycjami. Jako, że w ciąży pojawia się wiele pytań, wątpliwości i niepokojów, dobrze mieć pod ręką taki "leksykon" przypadków, zapisany w postaci pytań i odpowiedzi. Ja właściwie znalazłam w niej odpowiedzi na wszystkie moje wątpliwości i opis wszystkich objawów, jakie się pojawiły, co podziałało na mnie uspokajająco.

aleksnadra | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012

Chyba każda kobieta się ze mną zgodzi, że ciąża to najbardziej tajemniczy i magiczny czas w naszym życiu.
Kiedy oczekujemy dziecka po raz pierwszy, chciałybyśmy wiedzieć co nas czeka, co nam wolno a czego nie, żeby maleństwo urodziło się całe i zdrowe.
"W oczekiwaniu na dziecko" to jeden z najlepszych poradników dla przyszłych matek i ojców. Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością, gdyż mam doświadczenie. Przeczytałam kilka sama będąc w ciąży.

Poradnik składa się z siedmiu części:
- Na początek kwestie podstawowe,
- Dzięwięć miesięcy ciąży. Od poczęcia do narodzin,
- Bliźnięta , trojaczki i ...jeszcze więcej. Gdy jesteś w ciąży wielopłodowej,
- Kiedy dziecko się urodzi,
- Dla ojców,
- Zdrowie przyszłej matki,
- Gdy dzieje się coś złego.

"W oczekiwaniu na dziecko" rozpoczyna się od informacji o tym jak zaplanować ciążę, jak określić owulację, jak prawidłowo wykonać test ciążowy czy wybrać odpowiedniego lekarza. Osobne rozdziały są przeznaczone na zdrowy styl życia kobiety...

Agnieszka | 2010-05-30
Przeczytana: 30 maja 2010

Bardzo dobrze napisany fachowy poradnik dla przyszłych rodziców. Miesiąc po miesiącu w bardzo przejrzysty sposób przedstawia, co się dzieje z ciałem kobiety, jak rozwija się dziecko, na co trzeba zwrócić uwagę, a czego absolutnie nie należy się bać. Odpowiada na bardzo wiele pytań, które stawiają sobie ciężarne, także tych z zakresu trudnych. Końcówka książki mówi o porodzie i okresie połogu. Jest też rozdział skierowany dla przyszłych ojców.
Szczerze polecam! Moim zdaniem jest to najbardziej rzetelny poradnik dla ciężarnych na polskim rynku.

mirakel82 | 2013-11-11
Przeczytana: 17 listopada 2008

Książka napisana przez praktyków. Polecam, przede wszystkim tym, które są w ciąży pierwszy raz. Bogate źródło informacji na temat stanu odmiennego. Myślę, że ta wiedza jest naprawdę wystarczająca i nie ma co więcej wymyślać.

Benzyna | 2015-06-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Książki co prawda od dechy do dechy nie przeczytałam, ale kilka słów mogę o niej powiedzieć.
Poradnik jest wyczerpujący i dający odpowiedź na wiele wątpliwości nękających przyszłe mamy. Mało jest w nim samych biologicznych aspektów rozwoju płodu, ale uważam, że akurat takie informacje można i znaleźć w podręcznikach do biologii (no, może cwaniaczę, bo w liceum miałam biologię rozszerzoną i sporo z niej pamiętam, ale naprawdę się da). Książka skupia się na przyszłej matce - co się zmienia w jej ciele, czym powinna się niepokoić, a czym nie itd. Jak wspomniałam na początku - daje odpowiedź na większość pytań, które stawia każda przyszła rodzicielka. Trzeba jedynie wziąć poprawkę "na Amerykę" i wszystko będzie okej (mam na myśli to, że książka opiera się na realiach amerykańskich właśnie, które często nijak się mają do naszej Europy, a tym bardziej Polski).
Ogólnie, w świetle współcześnie wydawanych "poradników", których większość stron pokrywają nic nie wyjaśniające ni przydatne...

Na półkach