Urwisy z klubu kartoflanego ogniska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
maneki_neko

Nagle wydało jej się, że w oddali słyszy ludzkie głosy. chyba się przesłyszała. - A może to Cyba i jego wspólnik? Dla pewności zboczyła z drogi i skryła się za drzewem. Wtem, o zgrozo! Aż jej łydki zadygotały z przerażenia! W ciemności na drodze rozjarzyła się para fosforyzujących ślepiów. -Wilki!- przemknęło Krzysi przez głowę. Zwierz wpatrywał się w dziewczynkę przez dłuższą chwilę, po...

-Wilki!- przemknęło Krzysi przez głowę.
Zwierz wpatrywał się w dziewczynkę przez dłuższą chwilę, po czym dał susa w jej kierunku. Nieszczęsna Krzysia krzyknęła przeraźliwie. Serce skoczyło jej do gardła, w oczach zawirowały krwawe koła, kolana ugięły się pod nią i stoczyła się w rów bez życia.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza

źródło okładki: Oficyna Wydawnicza

visenna88 | 2012-08-17
Przeczytana: 1997 rok

Podejrzewam, że każdemu dziecku, któremu przypadły do gustu "Dzieci z Bullerbyn" i ta książka się spodoba. To historia osadzona w polskich realiach, równie ciepła i zabawna opowieść o grupce przyjaciół, którzy lubią wspólne psoty i swawole, ale stanowią lojalną grupę. Pewnego dnia postanawiają założyć tajne stowarzyszenie...
Polecam - dla dzieci w wieku okołokomunijnym.