Człowiek, który stworzył Kod Leonarda da Vinci

The Man Behind the Da Vinci Code: An Unauthorized Biography of Dan Brown
83-7301-832-8
Dan, Brown
Pistacia

Człowiek, który stworzył "Kod Leonarda da Vinci" to pierwsza książka przedstawiająca okres dorastania Dana Browna, drogę, która zawiodła go na szczyty list bestsellerów i niuanse jego ekscentrycznego charakteru. Kod Leonarda da Vinci Dana Browna, od wielu miesięcy królujący na listach bestsellerów, sprzedano w milionach egzemplarzy i przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Mimo tego...

Kod Leonarda da Vinci Dana Browna, od wielu miesięcy królujący na listach bestsellerów, sprzedano w milionach egzemplarzy i przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Mimo tego niezwykłego sukcesu Kodu Leonarda da Vinci i kilku innych powieści, ich autorowi, Danowi Brownowi, udało się pozostać w pewnym sensie zagadką dla swoich fanów. Chociaż wydano ponad dwadzieścia książek zajmujących się różnymi aspektami Kodu, niewiele napisano o ich tajemniczym autorze.

Człowiek, który stworzył Kod Leonarda da Vinci to pierwsza książka przedstawiającą okres dorastania Dana Browna, drogę, która zaprowadziła go na czołowe miejsca list bestsellerów, nieco tajemnicze i ekscentryczne niuanse jego charakteru oraz walkę o zachowanie anonimowości poprzez wycofanie się w zacisze chronionej i odizolowanej społeczności. Lisa Rogak, na podstawie osobistych wywiadów z jego przyjaciółmi i dawnymi kolegami oraz artykułów prasowych i zapisów wywiadów gromadzonych przez okres jego kariery pisarskiej, maluje intrygujący i wnikliwy portret człowieka, którego magazyn "Time" uznał za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób 2005 roku.

źródło opisu: rebis.com.pl

źródło okładki: rebis.com.pl

luckyanddot | 2017-10-24
Przeczytana: 13 października 2017

Szczerze, nie wiem dlaczego ta książka wpadła w moje ręce. Podczas wymiany książkowej po prostu ją wzięłam, chociaż biografii nie lubię.
Przeczytałam w miarę szybko i tyle. Fajnie jest dowiedzieć się, że jeden z twoich ulubionych autorów nie miał zamiaru pisać książek.
Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się jak się staje sławnym autorem, to jak najbardziej powinien sięgnąć po tą książkę. Ja czułam, że niektóre zdania są powtarzane kilkakrotnie i na pewno niektóre historie można by było opowiedzieć krócej.

samohood | 2017-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 28 lutego 2017

Książka nie jest ścisłą biografią Dana, tylko powierzchnym szkicem tego pisarza. Można się dowiedzieć wiele ciekawych faktów o jego życiu prywatnym, inspiracji do pisania i początkach kariery. W życiu bym nie przypuszczała, że taki poważny facet tworzył muzykę dla dzieci i pisał poradniki dla kobiet.

Kinga-Kot-Blumi | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Bardzo lekko i szybko się czyta . Jest to dobra książka na wakacje . Jednak nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia ;)

TheLostSymbol | 2015-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Ta książka to świetny pomysł dla fanów twórczości Dana Browna, bo zawiera wiele ciekawostek z jego życia, np. że ma na swoim koncie wydanie 3 płyt CD z własną muzyką, albo że stworzył 12 szkiców na powieści o losach Roberta Langdona.

Mamy tutaj opisane, jak trudno wybić się na rynku, zaistnieć i czerpać z tego duże profity. Jak długo pracował nad książkami o tajnych stowarzyszeniach itp. Brown połączył komercję, to co zainteresuje czytelników, z własną fascynacją kodami, szyframi i zagadkami. Ale nie oszukujmy się, sukces osiągnął nie tylko dzięki rozszyfrowywaniu zagadek , ale dzięki tematowi, który oburzył i zaintrygował wiele osób, czyli hipotezą, że Jezus i Maria Magdalena byli małżeństwem.

Co prawda, moja fascynacja thrillerami Browna zaczęła się nie od „Kodu Leonarda Da Vinci” ale od „Aniołów i demonów”, czyli to nie był zachwyt najbardziej kontrowersyjną książką tego autora. Chociaż muszę przyznać, że jak wiele osób potraktowałam „Anioły i demony” jako świetny przewodnik...

Wkp | 2013-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Dan Brown to postać kontrowersyjna nie tylko na rynku wydaniczym. Kodem Leonarda DaVinci wstrząsnął konserwatywnym światem i zyskał sobie wielki rozgłos i masę wrogów. Zalew książek o jego powieściach dosłownie utopił rynek. Nieautoryzowana biografia jest oczywiśćie jedną z nich, ale nie umniejsza to na szczęście jej wartośći.

O samej książce nie wiele można powiedziać. Treść jest wiadoma po samyjm tytule. Stylistyka jest niezła, ale nie prezentuje zbyt wysokich wartości literackich. Napisana lekko i w miarę sprawnie, a najważniejsze obiektywnie, przedstawia wiele ciekawostek i nieznanych dotąd faktów z życia jednego z najpopulartniejszych ludzi na świecie. Maluje portret człowieka, którego chciałoby sie polubić, a jednocześnie nie potrafi.

Czy zmienia spojrzenie na Dana Browna i jego powiesći? Na pewno. Czy na lepsze, czy na gorsze musi już jednak ocenić każdy indywidualnie. Ja ze swej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że jest to lektua wartościowa dla fanów prozy Browna, ale...