Great rivers o the world
83-7304-763-8
albumy
Bacha85

Rzeki nigdy nie umierają - nawet na pustyniach, gdzie zdarza im się przejściowo zanikać., wystarczy deszcz by znów odżyły. Ich bieg jest jak historia- raz gwałtowny, kiedy indziej spokojny, a często kapryśny. Niemal wszystkie cywilizacje zrodziły się and rzekami. NA ich brzegach powstały wielkie stolice- od Babilonu po Nowy Jork, a ich korytami wędrowali osadnicy i najeźdźcy, zmieniający oblicze świata. Ale rzeki stanowiły również nieprzebyte przeszkody, niosąc życie, a często i śmierć. Odbierały cześć należną istotom świętym, nazywane ojcami, smokami, siedzibami duchów i bogów. Dziś większość rzek, szczególnie w Europie została już okiełznana- poprzegradzana tamami i wciśnięta w sztuczne koryta, choć raz po raz słychać, że taka, czy inna rzeka pokazała swoje groźne oblicze i nieprzewidywalną naturę.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie