Sopot

Wydawnictwo: Sport i Turystyka
83-217-2436-1
Bacha85

Sopot to miasto paradoksalne. Połączenie morza i lasów, miałkiej płaszczyzny piasków i spiętrzenia wysoczyzny. Miasto-park, miasto-ogród. Bujne życiem. Podległe ochronie konserwatorskiej jako najbogatszy w skali kraju kompleks zabudowy w stylu charakterystycznym dla europejskich kurortów nadmorskich z przełomu XIX i XX wieku. Miasto zaskakujące, pełne polskich tradycji i międzynarodowych koneksji. Dostojne jubileuszem 700-lecia i młodzieńcze.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!