Wolne Miasto Gdańsk a Liga Narodów 1920-1939

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Bacha85

Dzieje Wolnego Miasta Gdańska 1920-1939 były ściśle związane z Ligą Narodów. Zarówno Wolne Miasto, jak i Liga Narodów utworzone zostały na mocy traktatu wersalskiego. W okresie międzywojennym Gdańsk został uzależniony od Ligi. Liczne spory władz tego miasta z Polską były rozstrzygane w pierwszej instancji przez przedstawicieli tej organizacji- wysokich komisarzy LN w Gdańsku lub przez inne jej organy.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie 1979

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Krzysiek | 2015-06-08
Na półkach: Historia

Specjalistyczn dość rzecz. Niełatwy język. Duży próg wejścia.
Jednak oddaj z nawiązką - szczegóły polityki w zakresie WMG na formu LN, poszczególni komisarze i ich działania. Dobra rzecz.

Justa | 2014-03-25
Luki9541 | 2016-06-05