Główne zagadnienia i kierunki filozofii, część II-Ontologia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Filozofia, ontologia
filozofia, etyka
Bacha85

Filozoficzny podręcznik akademicki zawierający teorie ontologiczne.

źródło opisu: opis autorski dokonany przez bibliotekarza edytującego opis książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wykłady te nacechowane są ówczesną propagandą co z racji lat (1957-1958) w których się odbyły dziwić z resztą nie może.
Jednak w drugiej części książki nasilenie prezentacji poglądów klasyków marksizmu staje się już uciążliwe.
Zakłóca to właściwą recepcję tak fascynujących przecież tematów jak
np: obiektywność i (nie)skończoność czasu i przestrzeni,zagadnienie duszy i świadomości czy też problem wolności woli człowieka.
Mocno tendencyjna pozycja krytycznie traktująca wszelkie przejawy myśli duchowej,prezentująca pogląd ściśle materialistyczny choć podejmująca kwestie ważne i bardzo ciekawe jednocześnie -
dotyczące samej natury rzeczywistości.

| 2019-02-03
| 2018-08-25