Wademekum turysty dla aktywnych

Wydawnictwo: Pascal
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Dla autorów poradnika turystyka piesza jest nie tylko pasją, ale i sposobem na życie. Książka, która powstała na bazie ich bogatych doświadczeń zdobytych na turystycznych szlakach, może być pomocna dla wszystkich rozpoczynających turystyczną przygodę.Ciekawe rozwiązania przetestowane w najróżniejszych warunkach i sytuacjach sprawią, że bagaż będzie lżejszy, biwak właściwie sam się zorganizuje, a posiłek, nawet w najskromniejszych warunkach będzie smakował jak w domu.Uzupełnieniem publikacji są opisy oraz barwne fotografie roślin i zwierząt, które zachęcą do samodzielnego odkrywania niezwykłego bogactwa przyrody.Informacje zawarte w Wademekum turysty dotyczą: planowania wędrówki, bezpieczeństwa na szlaku, sprzętu (wyboru, naprawy, konserwacji), biwakowania, gotowania w plenerze, przewidywania pogody i obserwacji przyrody.

majek | 2011-10-04

Zestawienie porad, wskazówek, informacji dla każdego, kto pragnie zawrzeć poważniejszą znajomość z turystyką. W tej książce jest wszystko, co powinno się wiedzieć w tym temacie: począwszy od rodzaju skarpetek ubieranych na szlak (żeby nie odparzały), przez przepisy na szybki posiłek na biwaku (zrobiony z podstawowych artykułów), konserwację odzieży i sprzętu turystycznego, a skończywszy na odczytywaniu pogody.
Jednym słowem - wademekum. A do tego przezabawny sposób pisania autorów, który nie raz sprawi, że otrzecie łezkę śmiechu :)

Lubczyk | 2016-02-08
Na półkach: Podroze, Chcę przeczytać