Finding Noel

Wydawnictwo: Simon & Schuster
miłość, rodzina
angielski
Booka

The Christmas season is supposed to be full of joy, but not for Mark Smart. Life had dealt him one body blow after another: he lost his scholarship and had to drop out of school; his beloved mother had died in a car crash; his girlfriend dumped him, and now, late on a snowy night in November, his car had broken down. Stumbling into a coffee house, he was looking for a phone to call a tow truck. What he found was a beautiful young woman with an unusual name who, through a simple act of kindness, changed his life forever.

Macy Wood had little memory of her birth parents, and memories she’d rather forget of her adopted home. A Christmas ornament inscribed with the word “Noel” was the only clue to the little sister she only vaguely remembered, a clue that would send her, and Mark on a journey to reclaim her past, and her family.

źródło opisu: http://www.richardpaulevans.com/books/finding-noel

źródło okładki: http://www.richardpaulevans.com/wp-content/themes/...»

Gosia | 2015-10-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 01 października 2015

Miło znowu wrócić do pisarza, którego już dość dobrze się zna.
Richard Paul Evans znowu potrafił mnie poruszyć. Książka właściwie na jeden wieczór. Wydaje się, że naiwna historyjka, a jednak momentami oczy wilgotniały.
Ten pisarz ma wybitny dar opowiadania zwykłych, życiowych historii prostymi słowami, ale sięga gdzieś głęboko do wnętrza i potrafi poruszyć.
Historia dwóch sióstr rozdzielonych w dzieciństwie i oddanych do adopcji w różnych rodzinach. Historia głębokiej więzi między siostrami, która przetrwała nawet te rozdzielenie.
To także podkreślenie pewnej postawy życiowej, która pomimo doświadczonego w życiu zła nie reaguje zgorzknieniem i nienawiścią, ale stara się roztaczać wokół siebie pozytywną aurę i rozdawać dobro. Podkreślenie wartości przyjaźni i tego, że w dwójkę łatwiej pokonywać problemy i przeciwności losu.
Książka mówi o tym, co w życiu najważniejsze, o potrzebie kochania i bycia kochanym, o wartości przebaczenia, o cudownych ludziach, którzy potrafią i chcą...

wiech | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Ten autor potrafi grać na emocjach.
Pisze o tym co w życiu najważniejsze: rodzina, miłość, dom.
Pisze o przeciwnościach losu.
O tym jak brać… i dawać miłość.
Jak nauczyć się kochać. Bo po to żyjemy.
Nie jest to wybitna literatura, ale miła w odbiorze.
Dla osób podatnych na wzruszenia. :)
Przeczytać można… warto.
Jest kopalnią cytatów.
Pełna życiowych mądrości.

Madi | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Po przeczytaniu tej powieści nasuwają mi się tylko trzy słowa:
-MIŁA,LEKKA i PRZYJEMNA-
w sam raz na zimowe dni,do połknięcia przez 2noce.
Książki Evansa są dobrą odskocznią od codziennych kłopotów ,są pełne ciepła ,wzruszeń i pozytywnych bohaterów i do takich właśnie należy ta pozycja,gdzie towarzyszymy Markowi i Macy poukładać na nowo swoje życie.
Powieść nie tylko wzrusza,ale też daje nadzieję na lepsze jutro,pokazuje ,że warto walczyć o miłość,o rodzinę mimo przeciwieństw losu .

Piotr | 2011-05-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Po książkę sięgnąłem po przeczytaniu "Trucicielki" Emmanuela Schmitta. I nie zawiodłem się. A nawet coś więcej. Powieść opowiada przypadkowej znajomości dwojga młodych ludzi o imieninach Macy i Mark. Przypadkowa znajomość przekształca się w coś więcej, a czytelnik ma możliwość poznać przeszłość bohaterów. "Szukając Noel" to nie tylko opowieść o poszukiwaniu siostry, ale również o odnajdywaniu siebie. Przyznaję się bez bicia że parę razy popłynęły łzy. Ta historia mnie dotknęła, może dlatego że naprawdę mogła się zdarzyć i wierzę głęboko że każdy czytelnik odnajdzie tutaj kawałek ze swojej przeszłości. Tego typu książki nie powstają przypadkowo, ale ja wierzę że piszą je ludzie którzy są aniołami na ziemi.
Książka mnie powaliła na kolana, sprawiła że nie za szybko zapomnę o tych młodych ludziach którzy towarzyszyli mi przez paręset stron. Autor doskonale maluje świat słowem, koloryzując ciemne mocje i żonglując naszymi emocjami. Już nie mogę się doczekać kiedy przeczytam jego...

Ewelina229 | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Lekka, ciepła i przyjemna lektura na jedno popołudnie. Lubię Evansa zawsze i za każdym razem :)
Czasami niepowodzenia w życiu okazują się szansą na lepsze życie, ta książka jest tego najlepszym przykładem :)
Serdecznie polecam

Bursikowa | 2018-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Nie wiem, która to już moja książka autora... Ale po raz kolejny dostałam zupełnie to na co liczyłam. Piękną, pełną mądrości życiowych, czasem wzruszającą ale i bardzo podnoszącą na duchu opowieść. To jest autor po którego na pewno będę sięgała nie tylko zimową porą ale przez cały rok. Już idzie do mnie zamówienie a w nim kolejna książka Pana Evansa.

violabu | 2013-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

O twórczości Richarda Paula Evansa słyszałam i czytałam wiele dobrego, zatem skusiłam się na zapoznanie z powieścią jego autorstwa.
Wystarczyło, że przeczytałam podziękowania i dedykację zamieszczone na początku książki „Szukając Noel”, by się wzruszyć. I już wiadomo było, że będzie to lektura, która poruszy struny mojej wrażliwości. Rzeczywiście, powieść jest przepełniona emocjami do tego stopnia, że łzy potrafią lecieć wielkie jak grochy. Ach, cóż to za książka! Wydarzenia mają miejsce w czasie około bożonarodzeniowym, co wzmacnia odczucia.

„Szukając Noel” jest opowieścią o młodych ludziach – Marku i Macy. Pomimo ich młodego wieku, mają już ogromny bagaż negatywnych życiowych doświadczeń. Dla siebie wzajemnie mogą stać się aniołami i psychiczną podporą. Marc pomoże dziewczynie w poszukiwaniach jej utraconej siostry Noel, a Macy swoim zachowaniem sprowokuje Marka do stawienia czoła braku ojczynej miłości. Mało tego - Macy znajduje się na życiowej drodze chłopaka w momencie, gdy...

Monika | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, Rak nieborak, 2014
Przeczytana: 22 maja 2014

"Zwykle, zanim życie wręczy nam swoje najwspanialsze prezenty, owija je starannie w największe przeciwności losu"

Prosta, ale ciekawa historia, dużo w niej uczuć i wzruszeń, dużo miłości. Zdecydowanie mi się podobała.

"Zemsta smakuje jedynie tym, którzy nadal dźwigają kajdany"

Bardzo ciepła i pocieszająca powieść. Jest to opowieść o miłości, relacjach między rodzinnych, przyjaźni, sile człowieka, zrozumieniu. To historia pełna wzruszeń. I chociaż nie doprowadziła mnie do łez, to ciepło będę ją wspominać. Polecam.

Gąska | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

„Szukając Noel” to kolejna już przeczyta przez mnie książka Evans’a. Pisarz ten jest jednym z moich ulubionych autorów, więc za każdym razem z uśmiechem na twarzy sięgam po każdą jego powieść. Tak było i tym razem.
Mark jest młodym mężczyzną, który nie może pogodzić się ze śmiercią swojej najlepszej przyjaciółki. Przyjaciółką tą była jego matka. Kobieta umarła, o czym bohater dowiedział się dwa dni po pogrzebie, ponieważ nikt nie miał do niego kontaktu. W bardzo rozpaczliwym momencie swojego życia, nieoczekiwanie podczas śnieżnego, zimowego wieczoru, kiedy popsuł mu się samochód poznaje Macy. Kobieta częstuje go gorącą czekoladą i pozwala wyżalić się, po czym zawozi go do domu. Na drugi dzień okazuje się, że w kawiarni, w której pracowała w nocy nikt jej nie zna. Tak zaczyna się ciepła, optymistyczna historia o aniołach, które przyjmują ludzką postać i schodzą na ziemię.
Czytając powieść smutek łapał mnie za serce, bowiem choć wiedziałam, że całość jest fikcją to myślałam o tym...