Podstawy teorii pola elektromagnetycznego

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
978-83-204-3599-3
Bacha85

Ksiażka stanowi obszerny podręcznik klasycznej teorii pola elektromagnetycznego. Omówione są w nim: zagadnienia wprowadzające z zakresu analizy i rachunku wektorowego, pole elektrostatyczne, elektryczne pole przepływowe, pole magnetostatyczne, zjawisko indukcji elektromagnetycznej, pole elektromagnetyczne, wolnozmienne pole harmoniczne, fala elektromagnetyczna płaska, linia długa, falowody, światłowody i rezonatory. Duży nacisk jest położony na interpretację fizyczną otrzymywanych równań matematycznych. Każdy fragment teoretyczny oparty jest przykładem wyjaśniającym i uzupełniającym omawiane zjawiska polowe.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie