Zamykamy, ale ładne mogą zostać dłużej

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-201-6
warszawa
jagarkar

Warszawa. Podekscytowana pietnastolatka wyglądająca na dwadzieścia pięć, spragniona operacji plastycznej piersi. Golonka popijana coca-colą. Papierosy mentolowe zajadane gumą do żucia. Najtańsze leniwe a potem żołądkowa gorzka. Wino pod pomnikiem i spacer po mogiłach. Buty od Prady i zasikany autobus. Suszi i wódka. Kamienica ze śladami po kulach. Popękana mozaika układa się w kształt anioła...

Golonka popijana coca-colą.
Papierosy mentolowe zajadane gumą do żucia.
Najtańsze leniwe a potem żołądkowa gorzka.
Wino pod pomnikiem i spacer po mogiłach.
Buty od Prady i zasikany autobus.
Suszi i wódka.
Kamienica ze śladami po kulach. Popękana mozaika układa się w kształt anioła bez twarzy. Lubię te miejsca - mówi T. - gdyby tylko nie ten smród z rur. Śmierdzi jakby całe podziemie się rozkładało.
W stolicy panują nieziemskie upały a Wisła już za chwilę wystąpi z brzegów. W tej scenerii rozgrywa się historia spotkania kobiety i mężczyzny. marzenia, strachy, strzępki rozmów, znaki na murach, opowieści przypadkowych przechodniów, rzeczywiste i absurdalne ujęcia z codziennego życia stolicy - to wszystko asystuje bohaterom w ich próbach usystematyzowania świata dookoła. Jak odnaleźć się w plątaninie znaków? Jak nie zgubić się w świecie wiecznych transmisji? Czy to czego dotykamy jest realne, a jeśli nie to dlaczego tak boli?

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2007

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=316

florencja | 2013-10-25
Przeczytana: 2013 rok

Kupiłam tą książkę zaintrygowana ciekawym tytułem. Myśłałąm, że będzie fajną, zabawną książką - ale się rozczarowałam. Dno.
Niech ta osoba przestanie pisać, bo w ogóle nie ma spójności w żadnym rozdziale.
Najlepsze w tej książce było to, że czytałam ją w pracy w optyku, przychodzi klientka, odkładam książkę na bok i pani mói do mnie: O boże! czyta pani tę książkę?''
( myślę...czy to złę ze czytam wpracy, czy to złe, że czytam tak słabą książke ;)
- taaak... odpowiadam niechętnie.
_ Moja koleżanka z Warszawy ją napisała. Jaki ten świat mały :)

Szkoda tylko, że książka niestety słaba.

Emiś_J | 2014-08-30

Bardzo ładnie wydana, bardzo fajne ilustracje, kilka zabawnych zwrotów (właścicielka otworu, koszmaron, zrobić dziecko znienacka, pigułki na porost piersi, całą karierę w chuj diabli wzięli, ja ci zrobię gwiezdną wojnę z dupy) i w zasadzie tyle dobrego. Ot, taka opowiastka miejska o zbuntowanych trzydziestkach robiących intrygi w korporacji i ich perypetiach życiowych. Seks, ćpanie, imprezowanie i moralne dno. Warszawa z innej perspektywy niż ta którą znam. 2/10.

SaraJewo | 2013-10-17

Dwie gwiazdki za ilustracje. Z wielkim trudem przez nią przebrnęłam.

Aklime | 2012-06-27

nic poza ilustracjami.

Nikira | 2013-08-03
Przeczytana: 30 maja 2013

Trochę minęło odkąd ją przeczytałam (kilka miesięcy), a już nie mogę przypomnieć sobie o czym była... Najwyraźniej nie było w niej nic wartościowego...

Małgo Zaremba | 2015-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadane
Przeczytana: 14 lipca 2015

Wydana w bardzo ładny sposób, ale treść niestety nie zachwyca. Właściwie ta książka jest raczej o niczym.

myopia | 2017-03-10
ewa | 2016-04-26