Co słonko widziało. Na jagody. O krasnoludkach i sierotce Marysi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat baśni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399419-5
świat baśni, baśnie, konopnicka
jagarkar

Bezcenny zbiór utworów Marii Konopnickiej – 65 wierszy "Co słonko widziało" oraz dwie słynne baśnie "Na jagody" i "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Są to wyjątkowo piękne utwory, które doskonale znamy dzięki naszym rodzicom i dziadkom. Zadbajmy o to, by najmłodsze pokolenie dowiedziało się, co oglądało wędrujące po niebie słoneczko, kto namalował tęczę i co przytrafiło się małemu chłopcu w starym borze podczas wyprawy na jagody. Niech nasze dzieci zawrą bliższą znajomość z krasnoludkami, istotami sprzyjającymi wszelkim szlachetnym zamiarom, towarzysząc im w baśniowej wędrówce do krainy ludzi, niech poznają niezwykłe przygody dworzan króla Błystka, dole i niedole skrzata Podziomka, wzruszające dzieje sierotki Marysi oraz trud ubogiego chłopa Skrobka. Sięgnijmy wraz z naszymi pociechami jeszcze raz do tych pełnych nieprzemijającego uroku opowieści, które od ponad stu lat najchętniej czytuje się w każdym polskim domu.

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=468