Anioły

Wydawnictwo: Taschen
9788389192516
albumy
Omnikoron

"Artyści zawsze lubili malować anioły, ponieważ mogli je umieszczać je umieszczać na obrazie w dowolnym miejscu, a także dlatego, że mogli malować dowolną ich liczbę. W niebie anioły grają na instrumentach, śpiewają i tańczą. Gdy dorosną, stają się posłańcami. Na przykład przekazują Dziewicy wiadomość, że urodzi dziecko, które zostanie Chrystusem, albo informują pasterzy i Trzech Króli, kiedy się ono narodzi. Gdy osiągną już pewnien status i staną się archaniołami, mogą dostać się do specjalnych sił niebiańskich, żeby za pomocą włóczni wyrzucać z nieba demony."

This selection of sculpture, ceramics, frescoes, paintings, drawings, and illustrations, by the greatest masters from antiquity through the Renaissance, explores the many ways angels have been depicted throughout history.

źródło opisu: Wydawnictwo Taschen/Tmc Art, 2006

źródło okładki: http://www.tmc.com.pl/anioly-pl.html

Illithiar | 2013-05-12

Zaletą książki jest to, że jest wydana w więcej niż jednym języku.

Eliot | 2016-12-14
Ann Blacksmith | 2016-04-24