Moja pierwsza encyklopedia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza BGW
Ma premiere encyklopedie
83-85167-65-X
Bacha85

Jak poznać i zrozumieć świat? Skąd dowiedzieć się co było wczoraj, jak żyją ludzie dziś, a jakie czeka nas jutro? Ta pasjonująca, najbardziej podstawowa encyklopedia proponuje dzieciom i młodzieży wszystko to, co powinni wiedzieć o zwierzętach i roślinach, o ciele człowieka, o życiu społecznym na Ziemi i jej mieszkańcach, o naszej przeszłości i przyszłości. Książkę otwiera się z przyjemnością...

Ta pasjonująca, najbardziej podstawowa encyklopedia proponuje dzieciom i młodzieży wszystko to, co powinni wiedzieć o zwierzętach i roślinach, o ciele człowieka, o życiu społecznym na Ziemi i jej mieszkańcach, o naszej przeszłości i przyszłości. Książkę otwiera się z przyjemnością i czytać ja możemy w dowolny sposób- od początku i od końca- kartka po kartce. Każdy temat stanowi bowiem odrębną i zwartą informację, która prezentowana jest an dwu rozkładowych stronicach. Czytanie jej, jest to wiec gra w odkrywanie- za pomocą ilustracji i opisów- szczegółów świata, w którym żyjemy. To fascynująca podróż, która przynosi odpowiedzi na pytania, jakie stawiamy sobie w okresie dorastania.

źródło opisu: Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-03-25

To był absolutny hit książkowy mojej młodości. Każdy tę książkę chciał mieć i pamiętam jakie wzbudziła zainteresowanie, gdy przyniosłem ją do szkoły. Już to świadczy, że mamy do czynienia z książką niezwykłą i jeśli ktoś może ją dzisiaj zdobyć dla swojego młodego czytelniczego odkrywcy, to warto spróbować. Po trzykroć warto.
Książka jest niezwykle bogato ilustrowana. Rysunki są niezwykle szczegółowe i rewelacyjnie łączą się z tekstami. Książka ogólnie podzielona jest na trzy główne części. Pierwsza część mówi o przyrodzie, druga traktuje o życiu w społeczeństwie, a trzecia porusza kwestie Ziemi i jej mieszkańców. Tematy w każdej części są znakomicie dobrane, są ciekawe i interesujące dla młodszego czytelnika. Oczywiście, że książka ma już swoje lata i tu lub ówdzie niektóre informacje są mniej lub bardziej nieaktualne. Nie obniża to jednak jej oceny, gdyż całość trzyma wyjątkowo wysoki poziom i czytelnik w młodym wieku dowie się nadal z niej mnóstwa faktów, ciekawostek oraz pozna...