Narody i Nacjonalizm

Tłumaczenie: Teresa Hołówka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Engram". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Difin
Nations and Nationalism
978-83-7641-047-0
nationalizm, naród, socjologia
welesxxi

Pierwsze polskie wydanie książki ukazało się w 1991 roku i od tej pory weszło do kanonu literatury poświęconej nacjonalizmowi. Wersja angielska książki została przetłumaczona na 24 języki. Publikacja jest obowiązkową lekturą dla studentów na wydziałach socjologii, politologii i psychologii, ale z pewnością znajdzie swoich nabywców wśród polityków, dziennikarzy, historyków. Nowe, drugie...

Nowe, drugie wydanie Na­rodów i nacjonalizmu przypomni czytelnikowi o wyjątkowo przekonującym, wielodyscy­plinarnym podejściu Ernesta Gellnera do jednego z najtrudniejszych, choć najistotniej­szych wyzwań, z jakim przyszło się zmierzyć współczesnym socjologom, a jakim jest zrozumienie istoty nacjonalizmu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1088

źródło okładki: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1088

Marcin | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Książka to jedna z podstawowych pozycji z zakresu socjologii narodu. Autor przedstawia autorską a przy tym dość ciekawą teorię.

MateuszZ | 2017-04-09
Yael | 2016-07-12