Rasy kotów

Wydawnictwo: Muza
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna

Poradnik, jak wybrać i kupić rasowego kota. Pochodzenie i cechy charakteru, fenotyp i umaszczenie. Przegląd wszystkich ras kotów. Koci ekspert, Gabriele Metz, przystępnie i kompetentnie przedstawia wiele ras kotów, w tym wszystkie rasy uznawane przez Międzynarodowy Związek Kotów FIFe (Fédération Internationale Féline). Przejrzystości dodaje publikacji podział ras według klasyfikacji FIFe i...

Koci ekspert, Gabriele Metz, przystępnie i kompetentnie przedstawia wiele ras kotów, w tym wszystkie rasy uznawane przez Międzynarodowy Związek Kotów FIFe (Fédération Internationale Féline). Przejrzystości dodaje publikacji podział ras według klasyfikacji FIFe i logiczny układ książki.

Dominika | 2013-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Poradniki nie są moją ulubioną formą lektury, ale jeśli chodzi o koty, zawsze robię wyjątki i czytam
wszystko, co tylko jest z nimi związane. Tym sposobem trafił do mnie poradnik Gabriele Metz, "Rasy kotów", który, jak głosi notka na okładce przedstawia najpiękniejsze ze znanych ras. Autorka zresztą sama przyznaje już na początku, że nie będzie opisywała wszystkich ras, jakie istnieją, lecz kilkadziesiąt, tych najbardziej popularnych jako domowi towarzysze.

Poradnik został fajnie, praktycznie podzielony na działy, dzięki którym można się po nim logicznie poruszać. Koty zostały zakwalifikowane jako te długowłose, krótkowłose, egzotyczne, orientalne i pozostałe. Prócz podziału na rasy, znajdziemy bardzo przydatne informacje, jeśli ktoś po raz pierwszy chce nabyć kota. Należą do nich kwestie takie, jak to, czy zdecydować się na kocura czy kotkę, kota rasowego, czy dachowca, a także zostaje wyjaśniona kwestia tego, jak znaleźć dobrego hodowcę, na co należy zwrócić uwagę itp.

Każda z...

kwiatuszke | 2013-10-30