Graser
flora i fauna
Bacha85

Człowiek odnajduje się na powrót w przyrodzie. Wędruje, zbiera grzyby i zioła, obserwuje zwierzęta. Uświadamia sobie przy tym, że- mimo rozwoju nauki- zaprzepaszczona została powszechna niegdyś wiedza o naszym środowisku przyrodniczym. Jakże dobrze jest leżąc na łące, wiedzieć co nas otacza! Autorzy przewodnika TRAWY przedstawiają około 420 gatunków traw europejskich. Każdy gatunek, poza dokładnym opisem, zaopatrzony jest w zdjęcia oraz rysunek, który uwypukla jego charakterystyczne cechy.

źródło opisu: Świat książki, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie