John Cage. Filozofia muzycznego przypadku

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
978-83-7432-704-6
filozofia i etyka
damian

Pierwsza w literaturze filozoficznej monografia na temat Johna Cage’a (1912-1992), amerykańskiego kompozytora, filozofa, poety, teoretyka muzyki, artysty, jednego z liderów powojennej awangardy. Autor analizuje poglądy Cage’a, umieszczając je w kontekście programu estetyki pragmatycznej Johna Deweya, idei buddyzmu zen w interpretacji Suzukiego oraz transcendentalnego indywidualizmu H.D...

Autor analizuje poglądy Cage’a, umieszczając je w kontekście programu estetyki pragmatycznej Johna Deweya, idei buddyzmu zen w interpretacji Suzukiego oraz transcendentalnego indywidualizmu H.D Thoreau. Pokazuje też związki ideowe estetyki Cage’a z koncepcjami sztuki F. Nietzschego, S. Becketta, M. Heideggera, J.-P. Sartre’a i A. Schönberga.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/?646,john-cage

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?646,john-cage