Intuicja poznanie bezpośrednie

Wydawnictwo: Elipsa
83-88690-90-6
filozofia i etyka
Róża_Bzowa

Spis treści: Słowo wstępne Kłopoty z intuicją Rozważania o intuicji Poznanie bezpośrednie w poglądach Platona Konflikt między myśleniem racjonalnym a intuicyjnym Kulturowe i biologiczne uwarunkowania poznania Różne rozumienie intuicji w etyce polskiej Henryk Elzenberg o intuicyjnych podstawach wartościowania Prawo intuicyjne i jego rola w kształtowaniu porządku społecznego w ujęciu...

Spis treści:
Słowo wstępne
Kłopoty z intuicją
Rozważania o intuicji
Poznanie bezpośrednie w poglądach Platona
Konflikt między myśleniem racjonalnym a intuicyjnym
Kulturowe i biologiczne uwarunkowania poznania
Różne rozumienie intuicji w etyce polskiej
Henryk Elzenberg o intuicyjnych podstawach wartościowania
Prawo intuicyjne i jego rola w kształtowaniu porządku społecznego w ujęciu Leona Petrażyckiego

źródło opisu: http://elipsa.pl/pl/p/Intuicja-poznanie-bezposrednie-Anna-Drabarek/429

źródło okładki: http://elipsa.pl/pl/p/Intuicja-poznanie-bezposrednie-Anna-Drabarek/429