Wróćmy do ziół leczniczych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
poradniki

Ojciec Klimuszko był prekursorem powrotu do przyrody, wykorzystania jej zasobów leczniczych dla dobra człowieka. Efekty leczenia ziołami przeszły wszelkie oczekiwania i na stałe weszły do arsenału współczesnej medycyny.

Jacek Augustyn | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Prawdą jest że ta książka to nie Leksykon,w którym praktykujący zielarz jest w stanie odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania .) To jest książka dla ciemnej masy ludzkiej,która nie posiada podstawowej wiedzy z dziedziny fitoterapii,tacy ludzie potrzebują na starcie trochę ideologii odnośnie życia zgodnego z prawami przyrody,ponieważ człowiek współczesny odszedł tak daleko od naturalnego środowiska życia że gdyby go umieścić na kilka dni np. w leśnej puszczy to pewnie by zginą.Połowa tej książki stanowi właśnie szereg wywodów min. na temat skutków na ludzki organizm jakie wywołuje życie w hermetycznym świecie pełnym sztucznej żywności,nawozów,pełnym rozkładu moralnego i ideowego,braku ruchu i kontaktu z przyrodą,skutki są takie że w najbogatszych krajach 3/4 społeczeństwa jest na coś chore,a to alergie,meteoropatia,psychozy ,nerwice,depresje,otyłość,nadciśnienie,właściwie każdemu coś dolega.Ludziom myślącym którzy mają dosyć zagrożeń powyższymi problemami potrzebna jest zmiana...

| 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, Inne

Książkę można podzielić na dwie części: godną uwagi i godną przemiału na papier toaletowy. Dziwnie jest czytać we wstępie jak zakonnik katolicki pisze o czakranach, ukrytych energiach, zbawiennych skutkach jogi, osobiście nie podoba mi się przenikanie religii wschodu do katolicyzmu, który wyrósł na innych podstawach i na czym innym się opiera. Dla mnie jako katolika, pierwsza część jest nie tyle głupia, co bulwersująca, że pod czymś takim mógł się podpisać katolicki duchowny, ba, że był w stanie to napisać. Tyle tytułem wstępu.

Następna część książki, ta z przepisami na gotowe mieszanki ziołowe jest fantastyczna, wiele dobrych, prostych kompozycji. Jako osobie mającej z tym do czynienia zawodowo, oczka mi się zaświeciły. Zamiast przydługiego wstępu i teorii jagistycznych, autor powinien wprowadzić czytelnika raczej w zasady robienia np. odwarów, naparów i maceratów, a także powiedzieć kilka słów o przechowywaniu ziół itd.

Odczucia co do książki pozostają ambiwalentne....

misza | 2012-06-08
Przeczytana: 05 maja 2012

Spodziewałam się, że będzie to książka o ziołach: jak je rozpoznawać, przechowywać, hodować. Okazało się, że książka składa się z dwóch rozdziałów: "Szukajmy szczęścia w przyrodzie" i "Wróćmy do ziół leczniczych". Pierwszy rozdział dotyczy takich zagadnień jak: energia z kosmosu, czakramy, radiestezja i inne czary mary.
Drugi rozdział zawiera gotowe receptury mieszanek ziołowych.
Wierzę w lecznicze właściwości ziół, ale kosmiczna energia to temat dla bardziej wtajemniczonych ;)

Lenka | 2016-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2016