Skały, minerały

Okładka książki Skały, minerały R. F. Symes
Okładka książki Skały, minerały
R. F. Symes Wydawnictwo: Arkady Seria: Patrzę. Podziwiam. Poznaję. popularnonaukowa
popularnonaukowa
1991-01-01
832133606X
Marcin Machalski

Okładka książki Kamienie szlachetne R. R. Harding, R. F. Symes
Kamienie szlac... R. R. Harding, R. F...

Przejrzałam z przyjemnością, mimo że pozycja dla małego odkrywcy, niejedna informacja zaciekawi też dorosłego.

Pewnego dnia postanowiłam nauczyć się czegoś nowego – co nie jest u mnie czymś aż tak niespotykanym, bo cenię ciągły rozwój i nieustanną pracę nad sobą. Ale tym razem postanowiłam nauczyć się czegoś zupełnie nowego, czegoś, o czym nie miałam dotąd właściwie pojęcia, i mój wybór padł na skały i minerały. W domowej biblioteczce szybko namierzyłam tę pozycję, która okazała się bardzo dobrym wprowadzeniem do świata mineralogii. Owszem, tłumaczenie razi nieraz sztucznością, a niektóre informacje można by przedstawić w nieco innej kolejności, jednak odniosłam bardzo pozytywne wrażenie po tej lekturze i mimo że od razu widać również, że skierowana jest ona do młodszych czytelników, nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze – zwłaszcza że duża liczba ilustracji w tego typu publikacjach bardzo pomaga.

Dowiedziałam się z niej sporo ciekawych rzeczy, więc książka zdecydowanie spełniła swoją rolę.

Seria pozornie należy do tej dla młodszych, ale zetknęłam się z nią kilka razy i czytałam z dużą przyjemnością. Ogrom zdjęć i rycin nie irytuje, a raczej służy podkreśleniu, zilustrowaniu wypisanych wiadomości, natomiast informacje zachęcają do dalszego zagłębiania się w temat, jeśli przypadł on czytelnikowi do gustu. Całość napisana przystępnym, ale nie wybitnie dziecinnym językiem.

• (popularno)naukowe etc.
  • Półka 3-1
  • Duży pokój, po lewej
  • Typ B: Gatunek: Geografia
  • Literatura naukowa i popularnonaukowa, faktu, reportaż, poradniki, aforyzmy i inne.
  • HOBBY

Dodaj cytat z książki Skały, minerały