Odkrywcy

Tłumaczenie: Andrzej Machalski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Patrzę, Podziwiam, Poznaję". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arkady
Explorer
83-213-3649-3
popularnonaukowa
Bacha85

Oto książka o sławnych podróżnikach i o ich życiu pełnym niebezpieczeństw. Oglądając sprzęt, którym się posługiwali i ich rzeczy osobiste oraz to, co znaleźli bierzemy udział w niezwykłych odkryciach geograficznych ubiegłych wieków. Patrzę na złoto zagarnięte w Ameryce Środkowej i Południowej prze hiszpańskich konkwistadorów, na okazy owadów i roślin przywiezione, przez...

Patrzę na złoto zagarnięte w Ameryce Środkowej i Południowej prze hiszpańskich konkwistadorów, na okazy owadów i roślin przywiezione, przez podóżników-przyrodników, na lądownik, w którym pierwsi ludzie wylądowali na księżycu.
Podziwiam upór i zdecydowanie Mary Kingsley z XIX-wiecznej Anglii, walkę misjonarza Livingstone'a z arabskimi handlarzami niewolników, bohaterstwo członków wyprawy Scotta.
Poznaję wnętrze statku "Endeavour" kapitana Cooka, trudy życia na morzu w dawnych wiekach, przyrządy nawigacyjne, bez których nie byłoby Wielkich Odkryć, przyczyny dla których Krzysztof Kolumb wyruszył na zachód przez Atlantyk i wiele wiele więcej,

źródło opisu: Arkady,1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie