Statki i okręty, Ludzie na morzach i oceanach

Tłumaczenie: Andrzej Milcarz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Linie czasu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Ships, sailorr and the sea
83-7023-202-7
popularnonaukowa
Bacha85

Dlaczego na łodziach podwodnych trzymano myszy? Co to jest astrolabium? Jaką nawigacje prowadzili wikingowie? Co to jest średniowieczna koga? Ca marynarze w XVIII wieku jedli na śniadanie? W książce Statki i okręty zawarte są odpowiedzi na te wszystkie i wiele innych pytań. Opisany jest rozwój żeglugi, od pni drzew służących jako łodzie, po pływające miasta i dalej, aż do sterowanej...

W książce Statki i okręty zawarte są odpowiedzi na te wszystkie i wiele innych pytań. Opisany jest rozwój żeglugi, od pni drzew służących jako łodzie, po pływające miasta i dalej, aż do sterowanej komputerowo,a zasilanej energią słoneczną floty przyszłość.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie,1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie