Rekiny i płaszczki

Wydawnictwo: Atlas
Hale und Rochen
flora i fauna
Bacha85

Vitus B. Droscher przedstawia zdumiewającą sprawność fizyczną i niesamowite zmysły, którymi dysponują rekiny i ich krewniacy - płaszczki. Z ogromnym zaangażowaniem objaśnia pełne sprzeczności zachowania rekinów i próbuje skorygować powszechnie panująca opinię o tych rybach. Ciekawe, często zaskakujące informacje , znakomite zdjęcia i wyraziste ilustracje składają się na nowoczesny wizerunek tych fascynujących, tylko w niewielkim stopniu poznanych zwierząt.

źródło opisu: Atlas 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ryszpak | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Miało być 6 gwiazdek, ale w książce mającej być źródłem wiedzy błędy w opisach pod zdjęciami rekinów to wstyd. Co drugi rekin na fotkach wg podpisów to żarłacz tygrysi albo tawrosz. Żarłacz szary większy od ż. białego?? Ampułki Lorenza? Nie winię autora, prędzej tłumacza lub korektora.

pizmak | 2013-03-30
Basia | 2014-09-28