Zwierzęta i ich potomstwo

Tłumaczenie: Maria Czarnecka-Szostek
Seria: Tajemnice zwierząt
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Les animaux et leurs petits
flora i fauna
Bacha85

Ciąża dydelfa północnego trwa zaledwie 13 dni. Tuż po urodzeniu słoń morski waży ponad 35 kg. Między sierpniem a grudniem młody pingwin przyjmuje tylko 15 posiłków. Mały dudek odstrasza napastników wydzielając cuchnącą ciecz. Młody jerzyk, mistrz latania w cztery dni przeleciał z Anglii do Madrytu. Mały łoś wstaje już 10 minut po urodzeniu. U pętówek babienic jajami opiekuje się samiec. Tilapie chronią dzieci "połykajc je".

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie,1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-04-08

Autorem tekstów w tej książce jest Michel Cuisin, autorem znakomitych i wartych pochwał ilustracji jest Thierry Desailly. Książka z fantastycznej serii "Tajemnice zwierząt". Poziom serii zachowany i książka jest po prostu super. Pouczająca i świetna.
Jakie zwierzęta zostały wybrane do tej książki? W kolejności autorzy ukazali i opowiedzieli o: dydelfach północnych, słoniach morskich, pingwinach cesarskich, łososiach, orzesznicach, bojownikach syjamskich, dudkach, raniuszkach, salamandrach, jerzykach, chruścikach, sieweczkach rzecznych, korowódkach, łabędziach niemych, mrówkolwach, łosiach, rakach, tutkarzach, pętówkach babienicach, majkach, tilapiach, mszycach, magotach. Teksty mówią o życiu tychże zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem ich rozrodu i skupiają się najbardziej na zagadnieniach związanych z potomstwem. Na końcu książki krótki i ciekawy tekst pt. "Młode zwierzęta".
Książka dla wszystkich, nie tylko dla młodszych czytelników. Bardzo dobra książka o wspaniałych...

Fylesis | 2018-01-02
Aglaja | 2016-10-25