Stories from the Crusades
978-83-7300-904-2
Obieżyświat

Historie, opowiedziane w tej książce, wydarzyły się naprawdę, kilka setek lat temu. Opowiadają o bohaterach, którzy potrafili snuć piękne marzenie i poświęcić jego realizacji całe swoje życie, a nawet umrzeć w jego obronie, jeśli było trzeba. Ich wielki zapał porwał na krucjaty ludzi, którzy nigdy nie marzyli w ten sposób i tak naprawdę nie mieli pojęcia, o co walczą. Porwał także ludzi...

Ich wielki zapał porwał na krucjaty ludzi, którzy nigdy nie marzyli w ten sposób i tak naprawdę nie mieli pojęcia, o co walczą. Porwał także ludzi złych, którzy pragnęli tylko czegoś dla siebie.

Na krucjaty wyruszano dawno, dawno temu, ale i w naszych czasach żyją ludzie, którzy pragną, aby na ziemię spłynęło dobro. A u ich boku często walczą ci, którzy robią to tylko dla własnej korzyści, jak niegdyś Boemund i Baldwin. Na szczęście i dzisiaj są również tacy, jak Franciszek, który głosił w szeregach krzyżowców dobrą nowinę oraz wielcy rycerze, podobni do Tankreda czy Ludwika, zdolni poświęcić się walce w obronie słabych i biednych.

źródło opisu: http://www.wds.pl/

źródło okładki: http://www.wds.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!