Zgłosuj na książki roku 2017

Na stepach i na pustyniach

Tłumaczenie: Maria Czarnecka-Szostek
Seria: Tajemnice zwierząt
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Dans les deserts
zwierzęta, fauna, koty, step, pustynia
flora i fauna
Bacha85

Puma nie ryczy, lecz mruczy jak kot. Chmara szarańczy wędrownej licząca 35 miliardów owadów. Kułan może galopować 10 kilometrów z prędkości 70 km/h. Agama kołnierzasta. mały dinozaur? Oryks przebija wrogów groźnymi szpiczastymi rogami o długości od 50 cm do 1,25 m. Antylopa skoczek pokonuje 15 metrów jednym skokiem. Gniazda tkaczy towarzyskich ważące ponad jedną tonę. Suhak przebywa 80-120 kilometrów w ciągu 24 godzin. Bobak przesypia 5-7 miesięcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie,1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Octopus | 2016-02-02
Przeczytana: 1992 rok

jeśli masz przygotować na lekcję biologii prezentację o zwierzętach żyjących na pustyniach i stepach, to ta książka będzie bardzo przydatna

Fylesis | 2018-01-02
Aglaja | 2016-10-25