Na pokładzie wielkich XVIII-wiecznych żaglowców. Na wszystkich morzach świata

Tłumaczenie: Jerzy Maroń
Seria: Tak żyli ludzie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
A bord des grandes voiliers du XVIII siecle
popularnonaukowa
Bacha85

NA jeden okręt potrzeba aż 3000 dębów. Podróż przez Atlantyk trwa 6-10 tygodni. Polowanie n szczury w magazynie żywności. Sekrety szkutników. Piekło na statkach handlarzy czarnymi niewolnikami. 70-metrowe maszty. Okręty zdobione złotem. 12 lat nauki i żeglowania, by zostać oficerem. Pierwsze jachty. Grotżagiel zwija ponad 50 mężczyzn. W arsenałach pracują 6-letnie dzieci. Sztuka uszczelniania kadłuba. Żagle wielkich statków mają powierzchnie 8000 m2.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie,1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie