Skandale

Seria: Jedwabna Opowieść
Wydawnictwo: Burda Książki
Scandals
Aniutka90

Przez ponad pół wieku Amber Fulshawe stała u steru Denby Silk, fabryki jedwabiu w Macclesfield, którą odziedziczyła po swojej babce. Mając za sobą wiele burzliwych lat życia, Amber i jej ukochany mąż Jay przyglądają się spuściźnie, którą zostawili swoim dzieciom i wnukom. Jednak członkom tej rodziny zawsze towarzyszyły długo skrywane sekrety i głęboko ukryte silne żądze, o czym wkrótce przekona się następne pokolenie.

Robert – ambitny, lubi sprawować kontrolę nad swoim życiem, ale nie potrafi się oprzeć mrocznemu pożądaniu pięknej kobiety, które może zniszczyć wszystko, co jest dla niego najważniejsze. Katie – młoda i piękna, niebawem przekona się, że przyjaźń i miłość potrafią być zdradliwe i okrutne. Nick – zmagający się z traumą z dzieciństwa, winą za swoje rozpadające się małżeństwo obarcza dominującego teścia, ale czy tylko? Cassandra – jej złowroga obecność w życiu rodziny trwa już
wiele lat, jej wpływy słabną, ale ma jeszcze w zanadrzu okrutną niespodziankę...

U progu osiemdziesiątych urodzin Amber z czułą troską myśli o przyszłości wszystkich swoich bliskich. Czy rodzinny biznes będzie bezpieczny w ich rękach?

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,494,skandale.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,494,skandale.html

Bardzo fajna powieść świetnie napisana, przypadła mi do gustu postacie wspaniałe.
Uwielbiam powieści Penny Jordan pisze mądre, życiowe i piękne powieści.
Ta mnie intrygowała przez cały czas, akcja była doskonała..pod napięciem trzymała.
Uwielbiam takie książki bo czyta się z przyjemnością.
Cudowna książka jednym słowem!!!!

kasandra_85 | 2012-06-20
Przeczytana: czerwiec 2012

mala5317 | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

To dość klasyczna pozycja dla dojrzałych kobiet. Aczkolwiek pierwsza część była bardziej historyczna, ta już zahacza o lata współczesne. Może przypaść do gustu trochę młodszym czytelniczkom. Niewątpliwie dalej jest to klasyczny romans, którego polecam zaczynać od części pierwszej. Co prawda w treści są nawiązania do poprzedniczki, ale tylko pobieżnie przekazane więc dużo możecie stracić.

Porównując ją do "Jedwabiu" to nadal utrzymana jest w podobnej koncepcji, ale skłoniłabym się ku stwierdzeniu, że ta część jest lepsza. Może dlatego, że zahacza właśnie o lata współczesne, które bardziej do mnie przemawiają. Zdecydowanie to powieść wielowątkowa, w której przeplata się wiele losów różnych bohaterów. Każdy z nich boryka się z innymi problemami, ale wszystkich łączy fabryka jedwabiu i Amber.

Fajne w tej pozycji jest to, że możemy dowiedzieć się jaki wpływ mają decyzje rodziców na przyszłość ich dzieci i bardzo często na samych wnuków. Autorka pokazuje nam jak tajemnice z...

Gosia9101 | 2014-02-28

To chyba najlepsza z części Jedwabnej Opowieści.
Jak zwykle i w tej książce nie zabrakło tajemnic, intryg, rozczarowań, pomyłek ale przede wszystkim miłości. Najbardziej z wszystkich postaci polubiłam Olivię i Katie.
Olivia jest pewną siebie, rozważną i mądrą dziewczyną, która mieszka w Nowym Jorku. Od zawsze zakochana jest w swoim przyszywanym kuzynie Robercie, gdy ten prosi ją, żeby została jego żoną Olivia zgadza się, ale czy jest to końca szczęśliwa i pewna swych uczuć. Dopiero po zdradzie Roberta, Olivia uswiadamia sobie,że to nie jest miłość, tylko wyidealizowane zadurzenie z dzieciństwa.
Katie studiuje na Oxfordzie razem z najlepszą przyjaciółką Zoe, darzy taże uczuciem jej brata Toma. Niestety przyjaźń jak i miłość dostarczają Katie cierpienia. Gdy jej przyjaciółka poznaje nieodpowiedniego chłopaka i zaczyna dziwnie się zachowywać, co doprowadza do jej samobójstwa, Katie obarcza się winą, że niedopilnowała. Poczucie winy jeszcze się powiększa, gdy odwiedza ją Tom i wyrzuca...

wiola | 2014-07-14

Książka na początku zbyt rozległa w opisach w miarę czytania książki coraz więcej dowiadujemy sie o życiu poszczególnych bohaterów. Książkę w swej fabule oceniam na przeciętną dosyć przewidywalna jeśli chodzi o wybory życiowe bohaterów.

Isabelle | 2014-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2014

Przez ponad pol wieku Amber Fulshawe stala u steru Denby Silk, fabrykijedwabiu w Macclesfield,ktora odzedziczyla po swojej babce. Majac za soba wieleburzliwych lat zycia, Amber i jej ukochany mazJay przygladaja sie spusciznie,ktora zostawili swoim dzieciom i wnukom. Jednak czlonkom tej rodziny zawsze towarzyszyly dlugo skrywane sekrety i gleboko ukryte silne zadze, o czym wkrotce przekona sie nastepne pokolenie.(...... )U progu osiemdziesiatych urodzin Amber z czula troska mysli o przyszlosc wszystkich swoich bliskich. Czy rodzinny biznes bedzie bezpieczny w ich rekach?
Te powiesc czytalo mi sie ciezko. Bardzo wiele watkow ,dobrnelam do konca ,i ciagle zastanawialam sie dlaczego miejscami czytalo mi sielatwo i zzainteresowanie ,a czasami byly strony przez ktore przeszlam z trudem.

Aniutek81 | 2013-10-07
Przeczytana: 05 października 2013

Cała saga napisana po mistrzowsku. Szkoda, że to ostatnia część.

sarenka | 2013-03-12
Przeczytana: 09 marca 2013

Swietna saga rodzinna polecam wszystkim

Karla | 2017-02-05
Przeczytana: styczeń 2017