literatura faktu

Książka "Medale na chmurach" to opowieść o triumfach polskich szybowników, odnoszonych na róznych kontynentach, spisane przez bezpośredniego śwaidka - współuczestnika sukcesów Tadeusza Rejniaka. Przygodowość sportu szybowcowego, samotna walka pilota z żywiołem, egzotyka przelotów nad argentyńską pampą czy nad preriami Texasu - znajdują wierną ilustrację w barwnym opisie wydarzeń. Wartka narracja, urozmaicona ciekawostkami, nastrój emocjonalnego napięcia, towarzyszący rywalizacji na podniebnych szlakach, oraz przystępna forma wprowadzenia w tajniki bezsilnikowego latania - sprawiają, że książka zainteresuje zarówno laików, jak i entuzjastów tego pięknego sportu.

źródło opisu: http://lotniczapolska.pl/Medale-na-chmurach

źródło okładki: lotniczapolska.pl/Medale-na-chmurach

DarthMroover | 2013-12-04
Przeczytana: 15 stycznia 2009

Znakomite.

Michał Krotofil | 2012-05-11
Przeczytana: 11 maja 1998

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szybowce Najwspanialszy sport świata - który można oglądać - jedynie będąc pilotem zawodnikiem. Emocje ekip pozostajacych na ziemi. Logistyka. Myśl techniczna. Sukcesy. Wkoło całego świata. Polska, Polska, Polska.