Trylogia Czarnego Maga

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 1-3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Black Magician Trilogy
trylogia czarnego maga, Canavan,

Po raz pierwszy na świecie, ekskluzywne wydanie bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan. Gildia magów, Nowicjuszka i Wielki Mistrz w jednym tomie. Książka ze specjalnie na tę okoliczność napisanym wstępem autorki. Twarda oprawa, oryginalna grafika na okładce oraz całe 1088 stron w jednym tomie. Gratka dla fanów Trudi Canavan oraz zachęta dla nowych czytelników.

źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/trylogia-czarnego-maga.html

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/trylogia-czarnego-maga.html

Paulina Walaszczyk | 2012-05-20
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 18 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fantastyczna! Aczkolwiek za uśmiercenie mojego ukochanego bohatera powinno się autorkę zgolić na łyso! Generalnie polecam wszystkim fanom fantastyki, którzy lubują się w świecie magii..

wolanka | 2013-10-05
Na półkach: Nielubiane

Kompletnie nie rozumiem zachwytu nad tymże tomiszczem. Autorka pisze, jakby miała rozdwojenie jaźni i płacili jej za liczbę stron. Wątki różnią się od siebie, tak jakby pisały je dwie różne osoby, a całość dałoby się zredukować do jednej trzeciej obecnej objętości. Ponadto fabuła z początku jest niby oryginalna, ale i tak szybko zmienia się w marne fantasy-romansidełko dla niezrównoważonych emocjonalnie nastolatek.
Kolejną wadą książki jest styl - pochłania się ja stronę za stroną, tak naprawdę nie koncentrując się na tekście. Określiłaby ten efekt "książkowym oglądaniem hollywoodzkiego filmu" - autorka nie pozostawia przestrzeni dla wyobraźni, zagadek do rozwiązywania razem z bohaterką czy inspirujących wątków. Miast tego, podczas czytania, przed oczami mej wyobraźni przewijają się płaskie i nieciekawe obrazy, których projekcję chciałabym jak najszybciej zakończyć i uwolnić się od bohaterki intelektualnie pozostającej lata świetlne za mną.
Jeśli chodzi o powód, dla którego...

Piotr | 2013-06-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Trylogia utalentowanej Trudi Canavan składająca się z: "Gildia magów"(2001), "Nowicjuszka"(2002), "Wielki mistrz"(2003).

Typowa Książka dla nastolatków-pisana prostym zrozumiałym językiem, wyznająca najprostsze, a zarazem najpiękniejsze wartości-miłość, przyjaźń, odwagę i determinacje. Początkowo bylem zniechęcony z powodu ponad 1000 stron jednak wybrałem całą trylogie w jednym stąd taka liczba.Pierwsze 200 stron-nudy, gdybym miał być surowy w ocenie powiedziałbym, że pierwsze dwie części są nudne-akcja długo się rozkręca.Jednak ostatnia część w mojej opinii jest rewelacyjna, bardzo emocjonująca z wieloma smutnymi wątkami i zaskoczeniami.Jeśli chodzi o samo zakończenie trylogii można być lekko rozczarowanym, co i tak w ogólnym rozrachunku nie ujmuje wiele książce, która jest po prostu bardzo dobra.

Mnie do jej przeczytania zachęciła w dużej mierze także wzmianka autorki na wstępie dotycząca głównej bohaterki, że każdy sukces tej osoby będzie wynikał z jej ambicji, determinacji i...

magdalena_b | 2016-08-11

Uwielbiam, po prostu uwielbiam.... Nigdy nie spotkałam się z lepszą książką/trylogią tego gatunku. Świat, w który czytelnik zostaje zabrany to świat magii przepełniony tajemnicami. Osobiście bardzo lubię motyw magii tu jest on świetnie podkreślony, atmosfera jaką odczuwa się przy czytaniu tej powieści jest niezwykła. Bardzo szybko przeczytałam całą trylogię i bardzo chętnie wrócę do niej za jakiś czas, choć pożegnanie z jej bohaterami nie było najlżejsze. Zawsze będę polecać tę pozycję, jest jedną z tych, o których nie można zapomnieć po przeczytaniu.

Woocash | 2016-06-10
Na półkach: 2016
Przeczytana: 07 marca 2016

Jeśli na tę opinię trafi osoba w młodzieńczym wieku, rozglądająca się za interesującą książką fantasy, może przestać szukać. "Trylogię Czarnego Maga" mogę z czystym sumieniem polecić jako luźną, niewymagającą, ale zdecydowanie interesującą i wciągającą pozycję. W sam raz do poduchy, do poczytania w czasie wolnym, dla odprężenia. Nie wiem, czy jej poziom zasługuje na aż tak wysoką ocenę, ale biorąc pod uwagę, że bardzo umiliła mi czas, postanowiłem szczodrze obsypać ją gwiazdkami. :)

Katarzyna | 2013-12-28
Na półkach: Ulubione

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fantastyczna seria! Szkoda tylko, że mój ulubiony, tajemniczy bohater został uśmiercony, co wywołało chęć płaczu! Czytając poprzednie opinie cieszę się, że nie jestem jedna, której się "oczy pociły" :)
Gorąco polecam!!:)

CzteryWiekiPóźniej | 2013-02-03
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 16 lutego 2013

GILDIA MAGÓW:
Trzymając w ręce opasłe tomiszcze, jakim jest wydanie trzech części "Trylogii Czarnego Maga" w jednej książce, czułam się trochę przytłoczona ilością stron i malutką czcionką. Ponieważ kiedyś przymierzałam się już do lektury innej książki autorstwa Trudi Canavan i (nie mam pojęcia dlaczego) nie spodobała mi się, myślałam, że pójdzie mi dość opornie. Mimo wszystko, za namową mojego chłopaka, zdecydowałam się na zakup. Po lekturze pierwszej części jestem bardzo zadowolona.
Książkę czyta się szybko. Napięcie, rosnące stopniowo, może z początku nie było tak wyczuwalne, jednak po kilku rozdziałach wciągnęłam się. Tylko czekałam na wolny moment, aby wziąć książkę i zagłębić się w dalsze losy Sonei. Zakończenie było zaskakujące, zwiększające tylko apetyt na kolejną część.
Zaletą wydań trzytomowych jest to, że kolejną część można zacząć od razu - dlatego właśnie w tym momencie biorę się za "Nowicjuszkę".

NOWICJUSZKA:
Drugi tom "Trylogii Czarnego Maga" jest równie wciągający...

MissDarkCallisto | 2017-06-04

Przede wszystkim Trylogia Czarnego Maga to bardzo interesująca historia. Świat przedstawiony (choć mógł być lepiej opisany) - czuje się go, widzi się uniwersytet, areny, budynki...

Dużym plusem jest relacja Sonea/Akkarin. Podoba mi się, że wielki mistrz nie od razu wziął nowicjuszkę do siebie, bo jest taka och, ach i ma wielką moc. Tylko wypadki sprawiły, że musiał to zrobić, a jak to już się stało to również nie od razu wystrzelił z wielkim zainteresowaniem, tylko powoli powoli to się rozwijało :) Pięknie uczucia Sonei przeszły ze strachu, później do porozumienia, ostatecznie do miłości.

Minusem jest wolna akcja pierwszej części. Szczególnie z początku, gdy Sonea ukrywa się. Ale jak minie się ten moment później coraz bardziej i bardziej się rozkręca, tak że nie można się oderwać.
Również nie podobał mi się wątek Danyla, nudny i zbędny.

Nadia | 2016-02-08
Na półkach: Bardzo dobre
Przeczytana: 06 lutego 2016

Jak dla mnie zdecydowanie jedna z lepszych serii, którą warto przeczytać. Tak strasznie trzymała mnie w napięciu, że jak już późna godzina nakazywała iść spać, potem cały dzień o niej myślałam. Gdy było jakieś ważniejsze wydarzenie, to biegałam w tę i z powrotem i z zapałem opowiadałam każdemu domownikowi ze szczegółami, aż się trzęsłam, chociaż wiedziałam, że pewnie nikt nic z tego nie zapamięta. A zakończenie tak mnie zasmuciło, że kolejnego dnia nic dla mnie nie miało sensu.
Do tego cała trylogia jest w jednym tomie, więc można czytać jedną za drugą bez przeszkód :)
Zdecydowanie polecam wszystkim. Zakochałam się.

matkas | 2014-07-15
Na półkach: Czytadła
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza rzecz jak ciśnie mi się na usta to: " Gildia Magów" była świetnym wstępem do drugiej części. Miła, lekko napisana lektura, z którą przyjemnie spędziłam czas :)
Nowicjuszka jest w moim odczuciu lepsza od pierwszej części. Fabuła wciągnęła mnie do tego stopnia, ze kradłam czas by móc przenieść się do gildii i obserwować toczące się tam wydarzenia nie w roli czytelnika lecz obserwatora. Lubie historie, w których się zatracam, a ta właśnie taka była.
Szkoda, że ta przygoda dobiega końca wraz przeczytaniem ostatniej liniki "Wielkiego mistrza"