Pielęgnacja ogrodu

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
poradniki

Piękny ogród, w którym praca jest źródłem przyjemności, a nie stresu oto cel wszystkich ogrodników amatorów. Pedantycznie podzielony czy otwarty, tematyczny czy bliski natury przy tworzeniu każdego ogrodowego raju książka ta służyć będzie fachową i niezastąpioną pomocą. W książce znajduje się wszystko, co trzeba wiedzieć o ogrodzie łatwym w pielęgnacji od gleby i nawożeniu, przez wysiew i sadzenie roślin, po ich optymalny rozwój. Podstawowe zasady projektowania ogrodu, pozwalające stworzyć krok po kroku oazę spokoju wśród zieleni. Miękki zielony dywan czy malownicza kwietna łąka praktyczne wskazówki ułatwiające zaplanowanie ogrodu bliskiemu ideałowi. Najważniejsze byliny, rośliny rabatowe, cebulowe, bulwowe, a także drzewa i krzewy ozdobne w zbliżeniu. Interesujące rozwiązania i cenne porady starannie dobranego zespołu ekspertów.