Edukacja Ekologiczna W Przedszkolu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
poradniki

Przyczyn niszczenia świata należy upatrywać nie tylko w nadmiernym uprzemysłowieniu, bezkrytycznym stosowaniu w przemyśle i rolnictwie zdobyczy naukowych i technologicznych czy w pogoni za bogactwem bez liczenia się ze skutkami działań w przyszłości, ale przede wszystkim w człowieku, w jego braku poszanowania dla praw natury. Żeby to zmienić, trzeba od najmłodszych lat rozbudzać wrażliwość dzieci na przyrodę będącą nośnikiem wielu wartości. Książka podejmuje problematykę edukacji ekologicznej, która w dzisiejszym świecie powinna mieć znaczenie priorytetowe. Kierowana jest głównie do studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, realizujących treści programowe z zakresu podstaw poznawania środowiska przyrodniczego i ekologii, oraz do nauczycieli placówek przedszkolnych i szkolnych.

paulina | 2014-10-26
Katarzyna | 2014-06-09