Malarstwo Biało - Czerwone t.1 (t.9 MBC)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Malarstwo Białego Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nobilis
sztuka
Misieńka

Pierwszy tom 1 "Malarstwa biało - czerwonego" , będący dziewiątym tomem MBC to równie olśniewająca jak w poprzednich ośmiu tomach wizja malarstwa, lecz tym razem malarstwa polskiego, w pasjonującym ujęciu Waldemara Łysiaka!

źródło opisu: Wydawnictwo Nobilis, 2012

źródło okładki: http://www.nobilis.info.pl/tresci/30

Orzeł | 2013-03-19
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Można, oczywiście, czytać książki o kobiecie posiadającej dwie łechtaczki autorstwa kogoś tam bardzo uznanego (nie pamiętam i nie chcę pamiętać autorki). Tylko po co, skoro jest na przykład takie MBC Waldemara Łysiaka.
Czytać, czytać, czytać, bo nikt inny już wam tego nie opowie.
Znakomita i bardzo wartościowa książka.

Antoni Leśniak | 2014-11-14
Na półkach: Albumy
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Jak podkreśla Autor to jego własne subiektywne i bardzo osobiste dzieło. Spotkanie ze sztuką według klucza, który nie każdemu musi i będzie się podobał, a który wybiera w myśl zasady, że o gustach się nie dyskutuje, i co będzie się podobało jednemu wcale nie zachwyci drugiego. To jednak, co jest znakiem charakterystycznym wyboru to pewna idee fix towarzysząca Łysiakowi, to pokazanie obrazów wybranych tematycznie, ale takich, które będą najbardziej odpowiadały prezentowanemu hasłu, będą niczym latarnia dla opisania tego, o czym chce nam poprzez nie opowiedzieć. I choć to selektywny wybór, to jednak odzwierciedla on pewne sympatie jakie towarzyszyły i towarzyszą określonym obrazom i ich roli w kształtowaniu naszej świadomości sztuki malarskiej, a przede wszystkim kulturalnej. Oświetlają owe bezdroża, po których musimy się błąkać szukając tego, co najbardziej charakterystyczne a jednocześnie najbardziej wyraziste i specyficzne, co wyróżnia i pozwala na podstawie tego wyboru...

Sandra | 2015-01-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: styczeń 2015

Bardzo cenię sobie książki pana Łysiaka. Uwielbiam MBC i to jest chyba powód, dla którego Malarstwo Biało-Czerwone oceniłabym ciut niżej niż pozostałe pozycje z tego cyklu. MBC jest pisane bardzo charakterystycznym językiem, za pewne nie każdemu taka forma odpowiada, aczkolwiek mnie jak najbardziej przypadła do gustu. Pan Łysiak pisze soczyście, nie szczędząc krytyk, satyry, ciętego języka, i tym samym swojego zdania, którego nie boi się wyrażać. MBC na pewno nie należy do tych śmiertelnie nudnych pozycji opisujących jedynie biografię autora. W.Ł. obiektywnie opisuje wybrane dzieła, czasem nie zostawiając suchej nitki na autorze obrazu. Malarstwo Biało-Czerwone natomiast ma ten mankament, że ta satyra, ten żart, który tak sobie ceniłam w 8 poprzednich tomach, gdzieś uleciała. Czegoś zabrakło, miałam wrażenie, że pan Waldemar totalnie męczył się pisząc o polskim malarstwie i pisze tylko dlatego, że musi, że wymogło to na nim wydawnictwo, z resztą jak sam przyznaje. To się niestety...

Tomasz | 2017-07-23
Przeczytana: 02 sierpnia 2017