Zimne niebo

Tłumaczenie: Ilona Paczkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Dzieł Wyborowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
Cold heaven
powieść amerykańska, 20 w.
literatura piękna
A--

Co przydarzyło się Marie Davenport na kalifornijskim wybrzeżu w Karmelu? Sama Marie miała wątpliwości, czy stało się to naprawdę, czy było jedynie wytworem jej wyobraźni nękanej poczuciem winy. Nie wiedziała też, czy wizja może mieć coś wspólnego ze śmiercią męża, którego zdradziła. A może wywołał ją narastający strach, że Alex Davenport nie zginął uderzony przez łódź na Riwierze Francuskiej, lecz powrócił w jakiś nieprawdopodobny sposób, aby zniszczyć jej życie i miłość do mężczyzny, pełną namiętności i prawdziwego szczęścia.

Wydaje się, że nic nie pomoże w rozwikłaniu tajemnicy. Ani potęga rozumu, w który wierzyła, ani wiara katolicka, która była jej obca. Nawet wiedza medyczna jej kochanka lekarza, zdezorientowanego jak ona, ani nawet przesłuchania prowadzone przez księdza Nielsa, pełnego sceptycyzmu detektywa w szatach duchownego.

[Alfa, 1998]

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: skan

Żona_Pigmaliona | 2017-03-27

Książkę wzięłam z biblioteki , za namową bibliotekarki , niestety tym razem nie jestem zadowolona z tej '' polecanki '' , książka właściwie nie wiadomo o czym , kończy się też nijako i niczego nie rozwiązuje i nie wyjaśnia , a zaczęło się naprawdę nieźle . Marie Davenport wraz z mężem , będąc na sympozjum lekarskim , przy okazji zażywają kilka dni wakacji na francuskiej Riwierze . Mąż Marie , Alex jest patologiem . Kąpiąc się , zostaje uderzony motorówką i w szpitalu uznany za zmarłego . Okazuje się , że to nie do końca prawda , ponieważ '' zwłoki '' znikają , by zmaterializować się w Alexa , który wydaje się prowadzić na sobie samym jakiś dziwny eksperyment . Dotąd jest w miarę oki , dalej jest już tylko gorzej . Zaczynają się '' cuda '' Marie uznaje iż rok wcześniej w Karmelu , ukazała jej się Matka Boska i kazała na skale gdzie się ukazała , zbudować świątynię . Ponieważ nasza bohaterka jest zatwardziałą i zdeklarowaną ateistką , nie wierzy w to co widziała i przez rok nic z tą...

Elka | 2015-09-22
Przeczytana: 01 września 2001

"bywał zraniony, zimny, posuwał się nawet do tego, że był mściwy, ale nie uciekał się do przemocy"- to cytat z książki, resztę doczytajcie sami :)

PilAr | 2013-01-08

Każdy powinien ją przeczytać. Przynajmniej raz ;-)