Zrozumiesz uczucia - pokonasz problemy

Gefühle verstehen, Probleme bewältingen
83-88729-01-2
depresja, lęk, leczenie,
vivien

Większość ludzi uważa, że nie ma najmniejszego wpływu na swój stan psychiczny i niezadowalającą sytuację życiwą. Uczucie nieszczęści a pojawia się częściej, niż można to znieść. Możesz zmienić swoje życie, jeśli zrozumiesz swoje uczucia. *Czy ogarnia Cię lęk przed publicznym wystąpieniem, na którym pragnąłbyś wykazać pewność siebie? *Czy złościsz się czasem mimo woli? *Czy czujesz się niekiedy...

Możesz zmienić swoje życie, jeśli zrozumiesz swoje uczucia.
*Czy złościsz się czasem mimo woli?
*Czy czujesz się niekiedy dotknięty, mimo iż próbujesz zachować obojętność?
Jeśli tak - podczas lektury tej książki dokonasz przyjemnego odkrycia: przekonasz się, że możesz zrozumieć swe uczucia i pozytywnie na nie wpływać. To łatwiejsze, niż myślisz. Kluczem do zrozumienia Twoich uczuć jest Twoje nastawienie do życia. Jeśli nauczysz się je zmieniać, łatwiej Ci będzie zrozumieć siebie i innych.
Masz zdolność do takiego kierowania swoim zyciem, aby było ono spokojne, spełnione, a nawet radosne. Możesz zacząć już od dziś!
Doris Wolf i Rolf Merkle - dwoje doświadczonych psychoterapeutów pokaże Ci, na podstwaie licznych przykładów z praktyki, jak nauczyć się postępowania z ludźmi i problemami.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Futrzak_bez_futra | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2015, Poradniki, Inni

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Typowy poradnik. Zawiera bardzo przydatną rzecz, która zwie się ABC uczuć. Rzecz tę można wykorzystać w każdej sytuacji, która wywołuje negatywne myśli. Celem autorów jest uświadomienie czytelnikowi, że to on odpowiada za swoje uczucia, u których podstaw tkwią negatywne myśli, które są przyczyną wszystkiego. Piszą prosto i zrozumiale. Podpowiadają czytelnikowi (sięgający po tę książkę, bo prawdopodobnie ma depresję, jak piszą autorzy) co może być źródłem tych negatywnych myśli. Przytaczają przykłady. Sugerują rozwiązania. Wskazane dalsze poszukiwania dla osób, które mają jeden z problemów ukazanych w poradniku, bo lektura tej książki ich nie rozwiąże (problemy typu kompleks niższości lub depresja).

Anna Koniusz | 2018-01-09
Przeczytana: 12 stycznia 2018