Husky syberyjski

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna

Pies na medal to współczesna seria poradników dla właścicieli psów popularnych ras, napisana i tłumaczona przez znawców kynologii. W przystępny sposób przedstawia podstawową wiedzę o najlepszym przyjacielu człowieka. Przyjacielskie, przewidywalne i tolerancyjnie usposobienie syberyjskiego husky czyni z niego przemiłego i łagodnego psa do towarzystwa, który kocha wszystkich ludzi. Jednocześnie jest to pies niezależny i samodzielny, któremu potrzeba wiele ruchu i ćwiczeń. To właśnie wrodzona potrzeba ruchu powoduje, że husky często ucieka, a wtedy chętnie oddaje się polowaniu, bo instynkt myśliwski i zabijanie ma we krwi. Bez względu na to, jak posłuszny jest husky w domu, zapomina o wszystkim, gdy nadarzy się sposobność ucieczki. Nigdy więc nie należy spuszczać go ze smyczy. Mimo to, posiadanie husky jest czymś, co wciąga i zmienia życie twoje życie, większość właścicieli ma ich dwa lub trzy. Czytelniku zostałeś ostrzeżony!... Książeczka, którą oddajemy właśnie do rąk Czytelnika, nie ma pretensji do bycia kompendium wiedzy o syberyjskich husky. Gdybyśmy chcieli zawrzeć tu wszystkie informacje, dotyczące tej rasy, trzeba by zadrukować przynajmniej 500 stron....Niemniej jednak postaraliśmy się w skróconej formie zawrzeć wiadomości najistotniejsze dla przyszłego lub obecnego właściciela syberyjskiego husky, które pomogą mu zająć się nim w odpowiedzialny sposób. W naszej książeczce zawarliśmy historię rasy, jej wzorzec, zalety i wady związane z kupnem jej przedstawiciela. Czytelnik znajdzie także niezbędne informacje o żywieniu, podstawach wychowania i rozmnażaniu. W końcowej części przedstawiamy wskazówki, dotyczące codziennej pielęgnacji i zdrowia, oraz typowych dla tej rasy dolegliwości i potrzeb. Radzimy jednak mimo wszystko, aby nie ograniczyć się tylko do przeczytania tej książeczki warto dołożyć starań, by stać się właścicielem Psa Doskonałego, co osiągnąć można dzięki odpowiedniemu wychowaniu, kursom i szkoleniom.

Yui_KuroiTenshi | 2015-04-26
kashi88j | 2014-05-22