Labrador. Charakterystyka, wychowanie, zdrowie

Wydawnictwo: RM

Ujmujący wygląd oraz wesołe i niemalże stoickie usposobienie labradora czynią z niego wdzięcznego i przyjaznego człowiekowi członka rodziny i idealnego towarzysza zabaw dla dzieci. Szkolenie tego retrievera jest niezwykle proste - wymaga konsekwencji, ale także zrozumienia i miłości. Dzięki swej odporności psychicznej i wytrzymałości labrador nadaje się nie tylko na niezawodnego i wiernego pomocnika podczas polowań, lecz także na sumiennego ratownika i tropiciela. Jest również niezawodnym psem przewodnikiem osób niepełnosprawnych i terapeutą. Natomiast jego ciągłe pragnienie ruchu sprawia, że jest idealnym psem do aportowania lub partnerem w sporcie.

Jeśli szukacie nowego, czworonożnego przyjaciela domu, pieska dla swojego dziecka to polecam Wam labradora. Jest to pies idealny dla dzieci, wiem z własnego doświadczenia :) Wspaniały kompan do zabawy dla kilkulatków oraz idealny towarzysz na długie spacery i szaleństwa dla starszych pociech.

Dzisiaj coś zupełnie innego. Nie jest to książka dla dzieci, ani też o dzieciach. Jest to coś dla osób lubiących psiaki, a konkretniej labradory. Jeśli macie takiego psa lub zastanawiacie się nad jego kupnem, warto przeczytać tą lekturę :)

W książce znajdziemy wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat tych zwierząt. Dowiemy się skąd pochodzi labrador retriver. Co trzeba wiedzieć zanim kupi się psa. Parę słów o hodowlach i hodowcach, o szczeniakach, młodych oraz dorosłych psach. Jak właściwie odżywiać zwierzaka. Jakie choroby i schorzenia są najczęstsze u labków. Ich wygląd i cechy... Zatem wszystko co jest niezbędne do podjęcia tej ważnej decyzji jaką jest przyjęcie pod swój dach...

tamaris | 2015-03-27
Marta | 2012-05-07