Kryzys. Pozytywne skutki negatywnych zmian.

Tłumaczenie: Anna Kwaśniewska
Wydawnictwo: Helion
Welcome to Your Crisis: How to Use the Power of Crisis to Create the Life You Want
poradniki
aandziag

Czasami bywa tak, że świat nagle rozpada się na drobne kawałeczki. Gdy rozwiewają się złudzenia, odchodzi ktoś nam najbliższy, tracimy pracę lub zdrowie, często wpadamy w otchłań rozpaczy lub przeciwnie -- reagujemy agresją i mamy pretensje do losu, że nas tak boleśnie doświadczył. Przez zaciśnięte zęby cedzimy: "Życie nie ma sensu", "Nic dobrego mnie już nie spotka". Ciągle pytamy, dlaczego nieszczęście spotkało akurat nas. Ulegając obezwładniającej depresji, stajemy się coraz bardziej podatni na zranienie, czujemy już tylko ból i mamy wszystkiego dość...

A jednak nawet z największej traumy można wyjść obronną ręką. Wystarczy zatrzymać się i wsłuchać w siebie. Zaufać swojej intuicji, odkryć uśpiony potencjał i sięgnąć po pomoc, którą ofiaruje nam otoczenie.

Laura Day pozwala spojrzeć na zjawisko kryzysu z zupełnie nowej perspektywy. Pomaga zrozumieć, czym jest kryzys. Uczy, jak badać własne zachowania w trudnych sytuacjach, by skutecznie się przed nimi bronić. W przystępny sposób przedstawia mechanizmy reakcji na zmiany. Odkrywa drugie oblicze kryzysu -- wskazuje, że to właśnie zmiany są nieodłączną częścią naszego życia i tylko od nas zależy, czy złe emocje przeistoczymy w pozytywną energię. Udowadnia, że kryzys może być przełomem -- źródłem siły, nadziei, początkiem wielkiej zmiany osobowości. Może być bodźcem pozwalającym zyskać nowe życie, otworzyć jego kolejny rozdział, odnaleźć swoją tożsamość.

-Bądź kowalem swego losu -- sam kreuj swoje życie.
-Naucz się, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.
-Uruchom w sobie zapomniane pokłady energii i siły.
-Odbij się od dna.
-Odmień swoje życie po kryzysie.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion

źródło okładki: http://sensus.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!