O rzucaniu palenia inaczej

83-226-1094-7
palenie, poradnik
poradniki
ramajama

Podręcznik dla osób, które pragną rzucić palenie, i dla tych, które chcą im w tym pomóc. Książka składa się z trzech części. Każda z nich proponuje odmienne spojrzenie na problematykę palenia tytoniu. Część pierwsza - zatytułowana O rzuceniu palenia na prozdrowotnym tle - stanowi próbę teoretycznej refleksji nad procesem rzucenia palenia. Podstawą tych rozważań są koncepcje zachowań...

Książka składa się z trzech części. Każda
z nich proponuje odmienne spojrzenie na problematykę palenia tytoniu. Część pierwsza - zatytułowana O rzuceniu palenia na prozdrowotnym tle - stanowi próbę teoretycznej refleksji nad procesem rzucenia palenia. Podstawą tych rozważań są koncepcje zachowań zdrowotnych.
Część druga - nosząca tytuł Wokół dwunastu spotkań z chęcią rzucenia palenia - stanowi przewodnik po dwunastu spotkaniach profesjonalnych grup wsparcia dla osób pragnących rzucić palenie, czyli deklarujących chęć zmiany swojego zachowania. Prezentacja każdego spotkania obejmuje dwa podrozdziały: Praca w grupie oraz Praca indywidualna. W pierwszym z nich opisany został przebieg każdego spotkania profesjonalnych grup wsparcia, wzbogacony osobistymi refleksjami autorki nad jego przebiegiem oraz sugestiami, co można by zmienić czy udoskonalić. W drugim podrozdziale temat każdego spotkania przedstawiony został tak, by mógł być przepracowany samodzielnie przez palacza, który zdecydował się rzucić palenie. Zawiera ćwiczenia, które może wykonać osoba mająca problemy z paleniem, oraz podpowiada konkretne sposoby rozwiązywania trudnych sytuacji z nim związanych.

źródło opisu: WUS Katowice

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/321