Interpretując fotografię. Śladami Susan Sontag

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka f5". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Galeria f5 & Księgarnia Fotograficzna
978-83-921249-5-5
fotografia, susan sontag
Mary

O fotografi od ponad 30 lat - a od ponad 20 w naszym kraju - nieustannie inspiruje teoretyków i artystów praktyków do pogłębionej refleksji nad naturą tego medium oraz społecznymi aspektami jego funkcjonowania. Wprawdzie nie odnajdziemy u Sontag próby tworzenia teorii (mimo niewątpliwej wrażliwości teoretycznej autorki, co zauważył M. Marciniak), odkrywamy jednak liczne i cenne tropy oraz wątki, z których wiele w tych esejach pojawiło się po raz pierwszy. Sontag rozwinęła przed nami wachlarz tematów, zaprezentowała na kartach książki obszerny zestaw zagadnień, które na dobre się zadomowiły w refleksji na temat fotografii i, co sprawia, że lista dłużników autorki - również tych nieświadomych - jest dość długa.

źródło opisu: Galeria f5 & Księgarnia Fotograficzna, 2009

źródło okładki: http://www.f5-ksiegarnia.pl/Books,ViewBook,435.html