Baśnie świata. Najpiękniejsza księga

Tłumaczenie: Agata Widzowska-Pasiak
Wydawnictwo: Wilga
bajka, baśń, dla dzieci
Tetiisheri

Najpiękniejsze, klasyczne baśnie dla dzieci z literatury światowej. W zbiorze znalazły się między innymi: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków. Te bajki powinno poznać każde dziecko. Z pewnością na stałe zagoszczą w sercu i wyobraźni małych czytelników.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php

Tetiisheri | 2012-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Lampa Alladyna czy Koń Trojański - kto z nas nie zna tych opowieści. Niewątpliwie to one po części tworzą smak naszego dzieciństwa. Przepełnione jest ono bowiem magicznymi chwilami, a baśniowe postaci kreują takie niezapomniane chwile. Dzięki świetnie wydanemu tytułowi "Baśnie świata. Najpiękniejsza księga" mamy okazję powrócić do naszego dzieciństwa, zatracić sie w jego magii i ponownie przywitać z naszymi ulubionymi bajkowymi bohaterami. A jeśli poczytamy te baśnie naszym pociechom, przyrządzimy dwie pieczenie na jednym ogniu. Jestem przekonana, że maluchy z zaciekawieniem i uwagą będą przysłuchiwały się historiom opowiedzianym przez panią Agatę Widzowską-Pasiak i wspólnie z nami i baśniowymi postaciami wkroczą w ich tajemniczy, zaczarowany świat.

„Baśnie świata. Najpiękniejsza księga” to zbiór dwunastu najpiękniejszych opowieści wśród których znajdziemy zarówno baśnie braci Grimm, jak również Hansa Christiana Andersena, czy bajki Ezopa. W...